Çözüldü "Vanguard has blocked the following file: ControlCenter64.sys" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnesErdemmx

Femtopat
Daha fazla  
Windows 10 laptopta böyle bir sorun yaşamıyordum. Dün yeni laptop aldım ve böyle sorun ile karşılaşıyorum. Hayır diyorum, oyuna giriyorum, aradan zaman geçince laptop yeniden başlatılıyor. Sadece Valorant'ta böyle. Valorant dışında hiçbir sorun yok. Benim düşüncem Windows 11'den kaynaklı ama bilmiyorum. Bunun çözümünü bilen birileri varsa yazabilir mi? Son olarak Windows 10'a dönsem böyle sorun olur mu acaba?

IMG-20220520-WA0018.jpg

Çözüm
Oyunu başlatırken bu şekilde belirtilen bir hata ile karşılaşmanız Vanguard ile alakalı olan ve açıklamada belirtilen dosyaların engellendiği anlamına gelir. Bu dosyaların engellenmesi için nedenin ne olduğu veya oyunu nasıl etkileyeceği gibi konularla alakalı bilgi verilmezken daha çok bilgi almak isteyip istemediğiniz sorulur. Bu durumda cevabınıza göre evet veya hayır seçeneklerinden birisi seçilmelidir. Gördüğüm kadarıyla oyun, sizde yüklü olan Excalibur/Control Center'ı engellemiş.

Evet seçeneğini seçerseniz;
Engellenen dosyalarla alakalı bilgi almak isteyenler bu seçeneği işaretlediklerinde gerekli olan açıklamaların bulunduğu kısma ulaşabilir.

Hayır dediğiniz anda;
Sorunla alakalı gerekli açıklamaları istemediğinizi ve sadece oyunu başlatmak istediğinizi ifade etmiş olursunuz. Bu sayede otomatik olarak bu kısmı atlamanız ve oyuna başlamanız sağlanır.

Çözüm için;
Oyuna girerken Anti-Virüs programınızı devre dışı bırakıp o şekilde oyuna giriş yapın.
Eğer işe yaramazsa oyunun engellediği dosyayı silmeyi deneyin.

Oyunu başlatırken bu şekilde belirtilen bir hata ile karşılaşmanız Vanguard ile alakalı olan ve açıklamada belirtilen dosyaların engellendiği anlamına gelir. Bu dosyaların engellenmesi için nedenin ne olduğu veya oyunu nasıl etkileyeceği gibi konularla alakalı bilgi verilmezken daha çok bilgi almak isteyip istemediğiniz sorulur. Bu durumda cevabınıza göre evet veya hayır seçeneklerinden birisi seçilmelidir. Gördüğüm kadarıyla oyun, sizde yüklü olan Excalibur/Control Center'ı engellemiş.

Engellenen dosyalarla alakalı bilgi almak isteyenler bu seçeneği işaretlediklerinde gerekli olan açıklamaların bulunduğu kısma ulaşabilir.

Hayır dediğiniz anda;
Sorunla alakalı gerekli açıklamaları istemediğinizi ve sadece oyunu başlatmak istediğinizi ifade etmiş olursunuz. Bu sayede otomatik olarak bu kısmı atlamanız ve oyuna başlamanız sağlanır.

Çözüm için;
Oyuna girerken Anti-Virüs programınızı devre dışı bırakıp o şekilde oyuna giriş yapın.

Çözüm

Hayır dediğiniz anda;

Çözüm için;

sen nasıl bir kralsın

Geri
Yukarı