Vanilla Mac OS X kurmak için neler gerekli?

Bugra787878

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, dün gece VBox üzerinde sierrayı indirdim. Normal olarak herhangi bir yazılım kullanmadan USB oluşturdum(Terminal ile createinstallmedia). Daha sonra güncel bir cloover bootloader kurdum. Şimdi neler yapmam lazım?

Sistemim:

• CPU: Intel Core i5 6200U 2.3 To 2.8 GHz;
  • RAM: 8 GB DDR3L 1600MHz;
  • Grapic: Geforce 940M 2 GB;
  • HD: 1 TB;
  • Display: 15.6″ HD 1366 x 768 pixels;
  • Conexions: 1 HDMI, 2x USB 3.0, 1x USB 2.0, 1 RJ 45 ,1 COMBO audio jack, leitor de cartões de memória e WiFi

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover ile "OSXAptioFix2drv" sürücüsünün kurulu olduğundan emin olun (EFI/CLOVER/Drivers64UEFI). EFI/Clover/Kexts/10.12'ye şu kextleri atmanız lazım: FakeSMC, NullCPUPowerManagement, USBInjectAll, GenericUSBXHCI. Ethernet veya Wi-Fi kextini de atabilirsiniz. Clover Configurator ile SIP'i kapattığınızdan emin olun (Disable System Integrity Protection (SIP) - OSx86 10.11 (El Capitan)). Sanırsam bir dizüstü bilgisayara kuruyorsunuz. Bu nedenle GeForce 940M yerine Intel HD Graphics 520 iGPU'yu kullanmalısınız. Bunun için Clover Configurator'da Graphics'e gelip "Inject Intel" seçeneğini işaretleyin, Platform ID olarak şunu kullanın: 0x19160000 (macOS Sierra HD 520 4MB Sorunu). Ayrıca DVMT-Prealloc yaması yapmalısınız: OS X El Capitan 10.11.4: Skylake Intel HD Graphics General Discussion - New Releases and Updates . Boot komutlarına da kurulum için "-v" eklemenizi öneririm. SMBIOS'u da Skylake uyumlu bir Macbook olarak ayarlayabilirsiniz, size kalmış. Bunu kurduktan sonra da yapabilirsiniz.

1. "OSXAptioFix2drv" sürücüsü kurulu.
  2. FakeSMC, NullCPUPowerManagement, USBInjectAll, GenericUSBXHCI ve ethernet kextleri mevcut.
  3. SIP zaten kapalı.
  4. GeForce Optimus olduğu için çalışmıyor zaten, bu yüzden Intel ile uğraşıyorum.
  5. "Inject Intel" seçili ID'si de dediğiniz gibi yazdım.
  6. SIMBIOS da uyumlu şekilde yaptım.
Bunları yaptığım halde kernel panic de kalıyorum. Her hangi bir dosya veya bir şey belirtmiyor.

Kernel Panic ekranının bir görüntüsünü atar mısınız? Ayrıca DVMT-Prealloc yamasını da yaptınız mı? Skylake tabanlı grafik işlemciler için gerekli gibi görünüyor çünkü.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı