/var/www/html içerisine atılan klasöre Localhost'tan bağlanılmıyor

305286

Hectopat
/var/www/html klasörüne bir klasör attım ama o klasöre Firefox ile localhosttan erişim sağlayamıyorum, içinde başka bir klasör daha var o klasöre erişim sağlayabiliyorum buna sağlayamıyorum.

sudo service apache2 start başlattım, restart attım fakat halen çalışmıyor...

Servis çalışıyor mu? /var/log/apache2/error.log dosyasına baktınız mı? Ayrıca çalışmıyordan kastınız nedir?

Evet çalışıyor, çalışmıyordan kastım /var/www/html içerisine attığım klasöre tarayıcıdan erişemiyorum.
@OzgunP Merhaba hocam, yardım eder misiniz?
Erişememekten kastınız nedir? Adres yanıt mı vermiyor? Hatalı HTTP durumu mu döndürüyor? Virtual host dosyasında port, bind adresi ve DocumentRoot yolu doğru mu? error.log dosyasında hata yoksa ve servis çalışıyorsa, virtual host konfigürasyonunu kontrol edin.

Erişememekten kastınız nedir? Adres yanıt mı vermiyor? Hatalı HTTP durumu mu döndürüyor? Virtual host dosyasında port, bind adresi ve DocumentRoot yolu doğru mu? error.log dosyasında hata yoksa ve servis çalışıyorsa, virtual host konfigürasyonunu kontrol edin.
1.png
2.png

ilk görselde ki gibi localhost/ adresine giriyor fakat localhost içindeki dvwa klasörüne girmiyor.

Önce kullanıcını www-data grubuna ekle.

Kod:
sudo usermod -aG www-data $USER

Sonra /var/www/html/ dizini ve altındakileri bu gruba ata.

Kod:
sudo chown -R www-data:www-data /var/www/html/

Aşağıdaki komutla izinleri ayarla.

Kod:
sudo chmod 775 /var/www/html/

Yeni oluşturulan dosyaların bu izinlerde ve grupta olması için aşağıdaki komutu çalıştır.

Kod:
sudo chmod g+s /var/www/html/

Son olarak oturumu kapat ve yeniden oturum aç.

Önce kullanıcını www-data grubuna ekle.

Kod:
sudo usermod -aG www-data $USER

Sonra /var/www/html/ dizini ve altındakileri bu gruba ata.

Kod:
sudo chown -R www-data:www-data /var/www/html/

Aşağıdaki komutla izinleri ayarla.

Kod:
sudo chmod 775 /var/www/html/

Yeni oluşturulan dosyaların bu izinlerde ve grupta olması için aşağıdaki komutu çalıştır.

Kod:
sudo chmod g+s /var/www/html/

Son olarak oturumu kapat ve yeniden oturum aç.
Çok teşekkür ederim fakat sorunumu bunla çözmedim apache2 paketini kaldırıp yeniden kurunca düzeldi yinede çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı