Varlığın mahiyeti ve özü var mıdır?

Okuduğunuz derken daha önceki mesajınızda belirttiğiniz:

Bunu kastettim. Bizim cümlelerimizi bile toparlayıp kendi tanımınızı yapabilirsiniz. Çok zor olmamalı.

Hocanın tam olarak ne istediğini bilmedim için tanım gibi bir şey istiyorum bunu ve faklı konuları tahtaya yazdı grup kurun 4 kişi sunum yapacaksınız dedi, bende istesem kendim yaparım biliyorum konuyu ama hoca şimdi oğlum ne yazmışsın buraya demesin.

Hocanın tam olarak ne itediğini bilmedim için tanım gibi bir şey istiyorum bunu ve faklı konuları tahtaya yazdı grup kurun 4 kişi sunum yapacaksınız dedi, bende istesem kendim yaparım biliyorum konuyu ama hoca şimdi oğlum ne yazmışsın buraya demesin.

Felsefe dersdersi bu hocam. Hoca sizin tanımınıza neden laf etsin? Bende felsefe dersinde bu tarz bir şey yaptım hocalar genel olarak mimik, jeste, tutarlı olup olmadığınıza, arkadaşlarla içinde bulunduğunuz ilişkiye bakıyor. Bizim hoca hep derdi düşünceniz ne olursa olsun söyleyin diye.

Felsefe dersdersi bu hocam. Hoca sizin tanımınıza neden laf etsin? Bende felsefe dersinde bu tarz bir şey yaptım hocalar genel olarak mimik, jeste, tutarlı olup olmadığınıza, arkadaşlarla içinde bulunduğunuz ilişkiye bakıyor. Bizim hoca hep derdi düşünceniz ne olursa olsun söyleyin diye.
tamam.
Varlık felsefesinin temelini de varlık ve mahiyet kavramları oluşturmaktadır. Varlık, herhangi bir ispatlama ameliyesine ihtiyaç duyulmaksızın bir anda kavranan şeydir. Mahiyet kavramı bir varlığın özünü ve onun kendisiyle o olduğu şey anlamında kullanılan felsefi bir kavramdır.

Buna göre bence varlığın mahiyeti ve özü vardır ve varlığın özü akıldır, ve kanıtı bu tarihte imzamı atabilmemdir.

Bunun yanı sıra Descartes'in "düşünüyorum o halde varım." sözünden hareketle; varlığa dair en önemli unsur, düşüncedir denilebilir.

Bu sorunun cevabı insandan insana göre çok değişik cevaplar olabilir o yüzden her insan kendi varlığının özünü belirler.

Böyle yazdım doğru olmuşdur umarım 3 sıra hariç diğerleri benim görüşüm.(okuduğum bilgilere göre)
s

Son düzenleme:

Geri
Yukarı