Vatan Bakkal Rezilliği

Bu hayatta kendi işini kendin göreceksin. Sadece bilgisayar konusu değil bu durum. Ben de vatan bilgisayardan topladım taksitli olduğu için başka yerde toplasaydım neredeyse aynı fiyata gelirdi tam olarak kazık yemedim diyeyim. Montajı kendim yapmak istedim ancak oradakiler gerçekten samimi bir şekilde "herhangi bir parçada hata olabilir sonra 'sizin hatanız' gibi söylemler olur biz toplayalım" dedi. Gerçekten benim tarafımdan konuştular. Bir kaç küçük hatadan başka bir şey olmadı. Kullandığım soğutucunun fanı düzgün takamadılar, kasa kablolarını yanlış ve tam takmamışlar vesaire. Bisiklet aldım arka frende sorun çıktı bakım kuponu vardı eğer bu kuponu kullanmazsam garanti dışına çıkacağını söylediler. Tamam dedik 20 gün sonra başka bir yere gittik sorunları söyledim arka frende sorun var dedim. Teli geri çekmiyor falan söyledim. Adam sadece teli germiş. Ben frenin, teli çekmediğinden bahsediyorum adam telin gerginliğini arttırıyor. Daha fazla detaya girmeyeyim. Kupon detayında 10'un üstünde yapılacak şey varken adam sadece teli gerdi geri verdi. Sonra sorunu ben buldum kendim düzelttim. Alacağınız ürünün garantisini siz belirliyorsunuz. Sadece bu ülkede mi böyle, bilmiyorum ama burada alacağınız ürünün sadece kullanımı değil, bunun tamiri, onarımı, montajı gibi şeyleri de bilmeniz gerekli. Yoksa orada sadece para için duran adamlara ürün falan emanet edemezsiniz.

İşlemci orada bir çalışan tarafından ters takıldıysa ve kalıcı bir zarar oluştuysa müşteri haklıdır. Kendileri montaj yapmadıkları sürece garanti vermediklerini söylüyorlarsa hatalı yaptıkları montajın zararını da kendileri karşılamalılar.

Hocam Vatan'a sistem toplattırmak Yahudi Soykırımı'ndan sonraki en kötü şeylerden biri. 2014 Senesinin Haziran ayında 9800 GT ve Intel Core Duo olan sistemim yerine en baştan toplamaya gittik tabi nasıl cahilim. Keşke o zaman şimdi ki bilgilerim olsaydı. Adamlar bizim yerimize toplamış. Son oyunları çalıştırsın diyerek 2000 yada 3000 TL civarı parayı verdik. Bilgisayar şuan imzam da ki bileşenler(1060 hariç). İlk alındığında GT 630 vermişlerdi ki 9800 GT'den daha kötüydü. Sadece tek bir bileşen alınacaksa sorun yok ama kesinlikle sistem toplatmayın.

Arkadaşlar 3 yıllık uğraşım sonunda topladığım paralarla bir sistem alacaktım. Gittim vatana Toplama Bilgisayar kısmına gittim bir tane adamın sistemini topluyordu h110m falan yoktu z170'li sistem topluyordu ancak vatan çalışanı benim yaşlarımda bir genç. İnanılmaz bir hata yaptı az daha müdahale etmeseydim işlemciyi ters takıp soğutucuyu yerleştirecekti son anda dedim ki işlemciyi yanlış taktın dedim sonra bana dedi ki işime karışma dedi ben öyle bir sinirlendim ki içimde böyle bir bomba patlıyordu. Sonra toplatan abi dedi ki çalışana sen toplamayı bilmiyorsun dedi çalışan dedi ki yok biliyorum dedi. Sonra vatandan çıktım bu gibi çalışanlara para kazandırtmak istemiyorum o yüzden almadım girdim sinerjiye sistemi seçtim siparişimi verdim.
Not : Siz siz olun asla Vatana sisteminizi toplamayın Allah vermesin güç kaynağını işlemciyi yanlış takar o yüzden. Ayrıca sinerji ile vatan arasında dağlar kadar fiyat farkı var. Vatanın sitesinden topladığım sistemi sinerjiye toplattım 300 lira fark oldu bende 200 lirayı ekran kartına yatırıp rx 480 aldım. 100 lirayı ise SSD'ye yatırıp 480 GB SSD aldım. Çok memnunum. İyi forumlar (y);):D

Yaklaşık bir ay önce Vatan Bilgisayar Kayseri şubesinden dolar 3.10 olduğu zamanlar 3440 TL'ye herşey dahil (wifi adaptörü , ssd , monitör , klavye , mouse , kulaklık , aklınıza gelebilecek her şey) EVGA GTX 960 4GB SSC , i5 4460 , 8GB RAM , H97 PC Mate tabanlı sistem topladım , oradaki adam günde yaklaşık 4-6 pc topluyormuş ona toplattırdım. 1 ay oldu sistem paşa gibi çalışıyor. Ekran kartı 68-70 derecelerde oynuyor , işlemci ise 57-60 derecelerde oynuyor stok soğutucu ile. Gittiğiniz şubedekiler bilgisizdir muhtemelen. Şubeden şubeye değişiyor bunlar.

Yaklaşık bir ay önce Vatan Bilgisayar Kayseri şubesinden dolar 3.10 olduğu zamanlar 3440 TL'ye herşey dahil (wifi adaptörü , ssd , monitör , klavye , mouse , kulaklık , aklınıza gelebilecek her şey) EVGA GTX 960 4GB SSC , i5 4460 , 8GB RAM , H97 PC Mate tabanlı sistem topladım , oradaki adam günde yaklaşık 4-6 pc topluyormuş ona toplattırdım. 1 ay oldu sistem paşa gibi çalışıyor. Ekran kartı 68-70 derecelerde oynuyor , işlemci ise 57-60 derecelerde oynuyor stok soğutucu ile. Gittiğiniz şubedekiler bilgisizdir muhtemelen. Şubeden şubeye değişiyor bunlar.

Zaten hocam bu şube farklılıklarından da oluşuyor. Şuan yakınımdaki şubedeki çalışanlar gerçekten sağlam topluyorlar ve parçalar hakkındaki bilgileri eskilerine göre çok daha iyi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı