Vatan Bilgisayar 30 iş günü geçmesine rağmen telefonun gelmemesi!

Slash\00

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 40-45 gün önce Vatan Bilgisayara telefonumun ekranı çatladığı için garantiye gönderdim. 12 Ekim tarihinde telefonunuz servise ulaşmıştır diye mesaj geldi. Aradan 30 günden fazla bir zaman geçmesine rağmen her gittiğimde bana aynı şeyi söylüyorlar.''Telefonunuz 1 hafta içinde gelecektir.'' Yani benim ne gibi haklarım oluyor? Tüketici Hakları'na nasıl başvurabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
20 iş gününü fazlasıyla geçtiklerini bu yüzden tüketici hakem heyetlerine başvuracağınızı hatta aldığınız telefonun markası ne ise(atıyorum Samsung) Samsung global'e haklarında şikayette bulunacağınızı belirtin.

Bu cevaplar kendilerini yeterince korkutacaktır.

Diretirlerse gerçekten ilçe tüketici hakem heyetine başvurursunuz.

Merhabalar ,

Ben 9 kasımda D&R aldığım bir ürünü arızalı olduğundan gönderi kodu ile geri yolladım . Aradığımda ürün ellerine ulaşmış fakat neredeyse 20 iş günü olacak hala bir bilgi yok. Tüketici haklarına nasıl başvurabilirim ? Ve başvurduğum takdirde e-fatura ve kargoyu gönderdiğime dair bir belge mi gerekli ?

20 Yasal iş gününü geçtiyse eğer, fatura bedelini iade alabiliyorsun. Tüketici hakem heyetine bulunduğun ilçenin kaymakamlığına giderek başvurabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı