Vatan Bilgisayar Arıza Takip 10 Gündür Servis Yolunda

Omercammm

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler öncelikle Lenova Z500 laptopa sahibim ve yaklaşık 10 gün önce GTA5'ten çıktıktan 10-15 dakika sonra PC dondu ve PC'yi kapattım. Açtığımda "Media Failed" hatası aldım ve PC açılmadı. "BOOT Failed" falan yazdı, hemen ertesi sabah PC'yi garantiye verdim Vatan Bilgisayar'a. Geçiştirici, baştan salma cevaplar verdi. Servis no, fatura no falan verdi. İstanbul'a gideceği zaman telefonunuza mesaj gelecek dedi. 1 tane bile gelmedi ve aradan 10 gün geçti. Vatan arıza takipten baktığımda servis yolunda yazıyor. Garantimin bitmesi 22.06.2015'te bitiyor. 20 iş günü dediler, eğer 20 iş gününü aşarsa ne yapabilirim? Ve neden 10 gün içinde ürün gelmezse yedek bir ürün yollama muhabbeti nedir? Bilginiz var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 20 iş gününü doldurması halinde mağazaya gidip aynı ürünü alabilir veya ürün bedeli kadar alışveriş fişi alabilirsiniz. Servis takip kısmında sürekli "Servis Yolunda" yazar. Sanırım servise girdikten sonra bilgiyi güncellemiyorlar. Ancak ürünün onarımı veya değişimi yapıldığında size mesajla bildirirler. Bu arada ürünün serviste geçirdiği zaman dilimi bildiğim kadarıyla garantiye dahil edilmiyor. Müşteri hizmetlerindeki yetkiliye arzuhal yapıp, sorunları anlatırsanız bu şekilde davranması gayet olağan. Çünkü sizden ürünü aldıktan sonra dönüp tekrar bakmayacak bile, doğrudan servise. Baştan savma cevapların nedeni bu olabilir :) Geçmiş olsun.

Hala servis yolunda yaziyor. Vatani aradigimda yolda dedi. Aradan 1 haftadan fazla gecti dedim geçiştirdiler. Dedigim gibi yolda diyorlar surekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizde bir ekran kartı aldık arızalı çıktı ve servise göndereli bugünle birlikte 10 gün oluyor. Yarın arayıp ürünün birebir aynısı veya farklı bir modeli ile değişimini isteyeceğim. Yok mok derse gidip o arızalı ürün satan oem bölümündeki hırtın ağzını burnunu kıracağım. Para veriyoruz, iki üç gün sonra siyah ekran hataları başlıyor, gidiyoruz değiştir diyoruz, neymiş servise gidecekmiş. Ulan 10 gündür servis yolunda yazıyor sitede Mars'a mı gönderiyorsunuz ekran kartını? birde kağıt tutuşturdular elimize "biz ithalatçı değiliz" vs. diyerek kendilerini sıyırma çabaları içindeler. Değişim ile alakalı bir sonuç alırsam buraya yine yazarım. Aynı durumda kalan kişilerde süreci öğrenmiş olur.

Arkadaşlar, arızalı ürünü garantiye vatan aracılığı ile verdiğinizde size 3 sayfalık satış sonrası hizmet sözleşmesi verirler. Yani vatan bilgisayar sadece lojistik destek ile yükümlüdür. Garantide çok kaldı gibi konular vatanı alakadar etmiyor. Size verilen bu kağıtta herşey yazıyor.

Vatana bulaştın mı bittin dostum. O elinden parayı aldığı sanineye kadar kral sensin, o para elinden gittikten sonra o ürünü onlar satmamış gibi davranıyorlar. Bana 15 gündür garanti raporunu çıkarıp veremediler, ne kadar ciddi bir firma anlayabilirsin burdan.
Oem'de sana satan arkadaşın malzemenin bozuk oldugundan haberi olduğunu sanmıyorum, ve dediğini yaparsan suçsuzken suçlu duruma sen düşersin. Ama yinede sen bilirsin, konuyu takip ediyorum gelişmeleri iletirsen sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı