Vatan Bilgisayar arızalı ürünler ve ilgisiz çalışanlar

Özgür343

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam diyorum. Ben Vatan Bilgisayardan bilgisayar topladım ama hep arızalı çıktı ve çalışanlar çok ilgisizce davrandı. Şimdi ben gittim sistemimi toplamaya aldım parasını ödedim sistemin. Yukarıda 2 saat kuyruk bekledim anca bitti sonra 1 saatte benim kasamı topladılar sonra şahsıma teslim ettiler. Eve getirdim ve sistemi açmaya çalıştım. Sistem açılıyordu fakat 5 saniye içinde kendini kapatıyordu bilgisayar. Yine götürdüm taksi parası vererek. Sorun CPU soğutucuymuş yanlış takmışlar düzelttiler yine eve geldim. Açtım bir oyun yükledim oyunu 30 dakika oynadıktan sonra sistem kapanıyordu yine. Sorun ekran kartındaymış PowerColor R9 280X ekran kartını Sapphire R9 280X olarak değiştirdiler ve oda arızalı çıktı. Sonra bana Asus R9 280 verdiler (dediklerine göre 280X ellerinde kalmamış) çalıştı. Ve aradan 1 hafta geçti bu seferde bilgisayar 8 GB rami 4 GB olarak görüyordu yine taksi parasını ben verdim götürdüm. Ram slotları bozukmuş sadece 1 tanesi çalışıyormuş bunu servise götüreceğiz bizim elimizde olan birşey değil dediler. Bende siz servise gönderin ama o arada bize yeni ürün verin dedim kabul etmediler para bizden çıkar dediler 1 hafta geçti bunu siz yapmış olabilirsiniz bunu kontrol etmeleri için servise göndereceğiz dediler. Bende dedimki siz ekran kartını servise göndermiştiniz ama bana yenisini vermiştiniz anakartta niye öyle yapmıyorsunuz dedim. Bana söyledikleri yalan şu oldu PowerColor ekran kartları piyasadan toplatılıyor birçok insan gelip buradan PowerColor aldı hepsi sorunlu çıktı o yüzden ekran kartını değiştirmiştik ama anakartta böyle bir durum söz konusu değil bunu siz bozmuş olabilirsiniz dediler. Tamire göndermekte ısrarcı oldukları için başka çare kalmadı bende kabul ettim 30 iş günü içersinde ürün tamirden gelir dediler. 10. Gün oldu bu dediklerinden sonra 10 gün geçti geçmesine ama ürün hala yolda servise ulaşmamış. Ben böyle pişkinlik görmedim yalan söylediler ayriyetten birde yaptıkları yetmezmiş gibi suçu üzerime yığdılar.
Bu durumda yapabileceğim birşey var mıdır arkadaşlar? bende bir tüketici olarak haklarımı korumak isterim.
Lütfen bana bir yol gösterin. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok üzüldüm. Umarım kısa zamanda sorununuzu çözüp, size geri dönüş yaparlar. Teknoloji işi biraz da şans işi... Vatan sadece ürün satışını yapar. Ürünü kendisi üretemez veya servis garantisini kendisi veremez. Standart bir prosedürleri vardır ve onu uygularlar. O prosedürün dışına çıkıldığı anda tüketici hakem heyetine başvurursunuz. Anakartı aldıktan bir hafta sonra Ram slotu arızasından dolayı ürün değişim istediniz. Onlarda arızanın kullanıcı hatasından dolayı olup olmadığı anlamak için, tespit amaçlı servise gönderimini sağlamışlar. Servis gereken değerlendirmeyi yapacaktır ama buda zaman alır. Ayrıca siz taksiye bindiğiniz zaman, yol masrafınızı hiç bir firma karşılamaz.

Şu an için her şey normal yolunda.

Son düzenleme:
Çok üzüldüm. Umarım kısa zamanda sorununuzu çözüp, size geri dönüş yaparlar. Teknoloji işi biraz da şans işi... Vatan sadece ürün satışını yapar. Ürünü kendisi üretemez veya servis garantisini kendisi veremez. Standart bir prosedürleri vardır ve onu uygularlar. O prosedürün dışına çıkıldığı anda tüketici hakem heyetine başvurursunuz. Anakartı aldıktan bir hafta sonra Ram slotu arızasından dolayı ürün değişim istediniz. Onlarda arızanın kullanıcı hatasından dolayı olup olmadığı anlamak için, tespit amaçlı servise gönderimini sağlamışlar. Servis gereken değerlendirmeyi yapacaktır ama buda zaman alır. Ayrıca siz taksiye bindiğiniz zaman, yol masrafınızı hiç bir firma karşılamaz.

Şu an için her şey normal yolunda.
Yol masrafımızı nasıl karşılamazlar ? bozuk ürün satıyorlar ve yalan söylüyorlar. 4 Kez arıza çıkardı. Ayrıca PowerColor modelleri toplatılmıyor.

Sakin olun.İsterseniz R9 280x artifact diye Googlede aratın. R9 280x lerde bu hatadan dolayı çok kişinin kartını geri alıp değişim yaptılar. Keşke Gtx 760 değişim isteseydiniz

Bu forumda takılıyorsan bilirsin ki Vatan çalışanlarına sistem toplatılmaz. Technopat'ın sistem toplama videolarını izleyip, sistemi toplayabilirdin.

Birde RAM slotları 1 hafta sonra bozulduysa sorun senden de olabilir.
Bırakın ALLAH aşkına ya. Napacağım ? ram slotlarına tornavida mı sokacağım ? kıracakmıyım? daha kasanın içini bile açmadım.

1 hafta çalışan şey birden bozulur ise insanın aklına her türlü şey gelir. Durduk yere niye bozulsun ?

Birde 30 İş günü 15 güne düşmedi mi ?

1 hafta çalışan şey birden bozulur ise insanın aklına her türlü şey gelir. Durduk yere niye bozulsun ?

Birde 30 İş günü 15 güne düşmedi mi ?
Valla arkadaşım benim ne yaşadığımı bir ALLAH bilir birde ben kimse anlayamaz. Kendime güvenemediğimden dolayı onlara yaptırdım.

Kendine güven onlara güvenme asıl. Hemen yapıp vermek istiyorlar. O kutuları tek tek açıp, kasaya montajını yapmak anlatılmaz yaşanır

Adam kendi malı gibi özenmez ki, baştan savma yapacak tabi. Seni anlıyorum. Fakat senin burada yapabileceğim bir şey yok. Mecbur servisi bekleyeceksin. Yol masrafını servise firmaya mail at, durumunu anlat. Belki sağduyulu biri çıkar karşına.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı