Vatan Bilgisayar ekran kartı garanti süreci nasıl işler?

Pythgoras

Hectopat
Makaleler
2
1.5 yıl önce aldığım ASUS ROG RX 570 kartım son iki haftadır beni siyah ekran sorunuyla uğraştırdı. Neyi denesem de sorunu çözemedim. Ben de bugün Vatan Bilgisayar aracılığıyla kartı garantiye vermiş oldum. Böyle bir sorunla karşılaşıp da garantiyle muhatap olanlara sormak isterim; ne gibi bir işlem uygulanıyor? Para iadesi hakkım olur mu güncel fiyat ile, ya da 1650-1660 serisi bir kartla değişim? Tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendileri tamir etmiyorlar, kendileri aracı. ASUS teknik servise yollayacaklar, gereken işlemi ASUS Teknik servisi yapacak. Alınıyorsa en düşük 1660Super alınmalı.

Uzun zaman geçtiği için para iadesi olacağını sanmıyorum. Vatan gelen ürünü garantisine gönderiyor ve tamiri bitince geri alıp sana veriyor. Tabii garanti sürecinde aracı olduğu için süreç biraz uzuyor. İlk sistemimi 5-6 yıl önce Vatan üzerinden almıştım fakat yeni sistemi kendim internet üzerinden topladım.

Kendileri tamir etmiyorlar, kendileri aracı. ASUS teknik servise yollayacaklar, gereken işlemi ASUS Teknik servisi yapacak. Alınıyorsa en düşük 1660Super alınmalı.
Evet kartın teknik servisine gideceğinin farkındayım. Olabildiğince sorunsuz bir kart olması gerek, sanırım da bu sorunsuzluk gaming aleminde yok. Para iadesi alırsam komple ekipmanları satıp, iPad’le devam edeceğim sanırım. Bu kadar para verip de dert sahibi olmak istemiyorum.

Uzun zaman geçtiği için para iadesi olacağını sanmıyorum. Vatan gelen ürünü garantisine gönderiyor ve tamiri bitince geri alıp sana veriyor. Tabii garanti sürecinde aracı olduğu için süreç biraz uzuyor. İlk sistemimi 5-6 yıl önce Vatan üzerinden almıştım fakat yeni sistemi kendim internet üzerinden topladım.
Yani kart tamir edilemezse o zaman noluyor? Ya değişim, ya iade umarım. 21 günü geçerse enselerindeyim zaten.

İnşallah hocam. Zaten güncel fiyatı, aldığım fiyatın 1.5 katından daha fazla. Öyle olur aldığım gibi ilana koyarım.

Ona kalırsa benim de eski sistemimdeki 5 yıllık Asus R7 370 STRIX GAMING 2GB 1.200₺ gözüküyor ama sıfır da olsa günümüzde kim niye alsın bu kartı? 😄 Yüksek fiyatlara eski model kartların gideceğini pek sanmıyorum.

Geri
Yukarı