Vatan Bilgisayar iade rezaleti

Peki satıcı hakkı bir tek Vatan'ın mı var diğer firmalar bu konuda tüketiciyi düşünüyor bozuk ürünü nasıl geri almazlar ben ürünü kullanamadan bozuk olduğunu nasıl anlayabilirim?

Evet işte benim de anlamadığım konu, sanırım ticaret kurnazlığı. Mecbur kullanacaksın ki ürün defolu mu, değil mi anlayasın.

Olan olmuş artık. Büyük ihtimalle sistemime yetersiz geliyor üst modelini alacağım deyip 550W seçseydin bir sorun olmayacaktı. Keyfi iade olmasın diye servise göndertmişler durum bundan ibaret ama tüketici hakları ile çözebilirsin.

Ayrıca ürünün bozuk falan değil. Yetkili servis sağlam belgesini vermiş. Bir şekilde yetersiz/uyumsuz kalmış olabilir.
Arkadaşım ince hesaptan PSU aldı ses geliyor dedi ve sıfırını verdiler gidip ince hesabın deposunda konuştuk ütopyadan ram aldım gidip iade ettim ütopyadan monitör aldım ölü piksel nedeniyle gittim iade ettim ama vatan çalışmayan ürünü kabul etmiyor bunu nasıl savunuyorsun

Kullanmadan iade var.
Ambalajını açtıktan sonra kullanmadan iade alma tamamen firmaya bağlı.
Peki satıcı hakkı bir tek vatanın mı var diğer firmalar bu konuda tüketiciyi düşünüyor bozuk ürünü nasıl geri almazlar ben ürünü kullanamadan bozuk olduğunu nasıl anlaya bilirim
Şöyle link verdiğim konuda uzun uzun anlattım ama tekrar kısaca bahsedeyim.

Ambalajı açılmış ürünler bozuk çıkarsa zaten ayıplı mal oluyor. Ancak ayıplı mal iadesini gerçekleştirebilmek için bazı şartlar var. İlk şart ilk 6 ay içerisinde olmalı. İkinci şart ayıp teknik servis tarafından raporlanmalı.

Eğer üründe tüketici hatasından kaynaklanmayan kendinden bir ayıp varsa ve firma anlaşmaya varmak istemiyorsa ilk altı ay içerisinde olduğunuz halde tamirde ısrar ediyorsa o zaman THH'ye gidebilirsiniz. THH'de zaten ne size inanır ne de firmanın yetkili servisine, alır cihazı kendi tayin ettiği bilirkişide inceletir, karara bağlar.

Şunu herkesin artık anlaması lazım. 14 gün içinde iade sadece ambalajı açılmamış, herhangi bir şekilde aktive edilmemiş durumlarda olur. Ambalajı açılmış fakat kullanılmamış olanları alıp almamak sadece inisiyatife bağlı. Ürün ayıplı çıkarsa da değil 14 gün değil 23 gün tam 6 ay iade, el koyup kusur bedeli kadar indirim isteme, misliyle değişim, vb. haklarımız var.

Evet işte benim de anlamadığım konu, sanırım ticaret kurnazlığı. Mecbur kullanacaksın ki ürün defolu mu, değil mi anlayasın.
kulandım dedim 7 saat olmamıştır ben işyerinde çalışıyorum 1 gün izin almak benim için ne kadar zor biliyor musun eğer üründe sorun yoksa ben manyak mıyım bu kadar dil döküp izin alıp taaa vatana gidiyim
Ambalajını açtıktan sonra kullanmadan iade alma tamamen firmaya bağlı.

Şöyle link verdiğim konuda uzun uzun anlattım ama tekrar kısaca bahsedeyim.

Ambalajı açılmış ürünler bozuk çıkarsa zaten ayıplı mal oluyor. Ancak ayıplı mal iadesini gerçekleştirebilmek için bazı şartlar var. İlk şart ilk 6 ay içerisinde olmalı. İkinci şart ayıp teknik servis tarafından raporlanmalı.

Eğer üründe tüketici hatasından kaynaklanmayan kendinden bir ayıp varsa ve firma anlaşmaya varmak istemiyorsa ilk altı ay içerisinde olduğunuz halde tamirde ısrar ediyorsa o zaman THH'ye gidebilirsiniz. THH'de zaten ne size inanır ne de firmanın yetkili servisine, alır cihazı kendi tayin ettiği bilirkişide inceletir, karara bağlar.

Şunu herkesin artık anlaması lazım. 14 gün içinde iade sadece ambalajı açılmamış, herhangi bir şekilde aktive edilmemiş durumlarda olur. Ambalajı açılmış fakat kullanılmamış olanları alıp almamak sadece inisiyatife bağlı. Ürün ayıplı çıkarsa da değil 14 gün değil 23 gün tam 6 ay iade, el koyup kusur bedeli kadar indirim isteme, misliyle değişim, vb. haklarımız var.
O zaman senle aynı fikirdeyiz sende firmaya bağlı dedin senin mesajını okuyan arkadaşlara uyarım vatandan almayın bakın arkadaş da diyor firmaya bağlı VATAN 'an bişi almayın

@Alaxel Savunmuyorum ayrıca İtopya, İncehesap şikayetleriyle dolu burası. O iade edilen tüm ürünler tekrar paketlenip başkalarına satılıyor piyasadan biraz haberin olsun. Vatan da işi yokuşa sürmek için bu tarz hareketler yapar. Burada önemli olan teknik servisin ne dediği, eğer teknik servis sağlam dediyse sağlamdır fakat bu senin iade hakkın olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kafanda kuruyorsun yok ben Vatan'ı savunuyorum, yok ürün bozuk. Yaz dilekçeni başvur tüketici haklarına bu kadar.

@Alaxel Savunmuyorum ayrıca İtopya, İncehesap şikayetleriyle dolu burası. O iade edilen tüm ürünler tekrar paketlenip başkalarına satılıyor piyasadan biraz haberin olsun. Vatan da işi yokuşa sürmek için bu tarz hareketler yapar. Burada önemli olan teknik servisin ne dediği, eğer teknik servis sağlam dediyse sağlamdır fakat bu senin iade hakkın olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kafanda kuruyorsun yok ben Vatan'ı savunuyorum, yok ürün bozuk. Yaz dilekçeni başvur tüketici haklarına bu kadar.
Abi senin yazdıklarını okuyunca seni vatan çalışanı sandım o iki marka hakkında benim şikayetim hiç olmadı ama vatan bunu 2. defa yapıyor. Benim sorunum ince hesap yada ütopyadan alınan malların iadesi bu kadar kolay iade etmesem bile tavırları çok iyi ama vatan paranı aldıktan sonra seni umursamıyor o yüzden tekrar yazıyorum VATAN TERCİH ETMEYİN

kulandım dedim 7 saat olmamıştır ben işyerinde çalışıyorum 1 gün izin almak benim için ne kadar zor biliyor musun eğer üründe sorun yoksa ben manyak mıyım bu kadar dil döküp izin alıp taaa vatana gidiyim

O zaman senle aynı fikirdeyiz sende firmaya bağlı dedin senin mesajını okuyan arkadaşlara uyarım vatandan almayın bakın arkadaş da diyor firmaya bağlı VATAN 'an bişi almayın
Bütün firmaların iade/iptal politikaları açık hemen bir iki tıkla ulaşabilirsiniz.

Mediamarkt

Vatan

Teknosa (buradan bir şey alan kaldı mı yav)

Firmalar gizliden değil açıktan yapıyor bunu. Ha amacı kar etmek olan bir yanda da böyle gerçek anlamda koşulsuz şartsız iade alan bir yer bulabilir misiniz bilmiyorum ya da öyle bir yer var mı emin değilim.

Varsa da iş başka hal alıyor. Müşteri memnuniyeti için iade alınan bu ürünlere ne oluyor? Çünkü, çoğu firma sadece satıcı, üretici değil. Bunları alıp başkalarına orijinal fiyatından satıyor olabilirler.

Para işlerinde şirketlerin zarar etmek isteyeceğini hiç sanmam size olmasa da birimize mutlaka dönüyordur.

@Alaxel Vatan, İtopya, İncehesap vb. bu tarz ürünler asla almam 3-5 kuruş fazla verir Amazon.com.tr'den alırım çünkü iade konusunda soru bile sormaz direkt iade kodunu verirler sana. Bazı şeyleri öğrenmen adına söylüyorum ileride buna benzer sorunlar yaşarsan diye. İkinci elde sat dememin sebebi de bu tüketici hakları olayının sıkıntılı ve uzun bir sürece döneceğini bildiğimden ötürü. Yetkili servislere güvenebilirsin en azından sağlam dedilerse sağlamdır ve satılabilir. Bu tarz firmalarla çok olumsuz tecrübem olduğundan dolayı artık hiç kasmayıp Amazon'dan alıp arkama yaslanıyorum.

Geri
Yukarı