Vatan Bilgisayar iade rezilliği

Yani thh başvursam sonuç meçhul, vatanda yardımcı olmuyor. Yine mağdur benim. Banada bu rezilliği heryerde paylaşmak kalıyor artık.
Vatanda çalışan bir tanıdığım var onada sorarım neler yapılabilir diye sonra tekrar yazarım.Hocam kulağına küpe olsun kargo alırken özellikle elektronik ürünlerde kargo çalışanına başında beklemesini söyle bekleyemem acelem var der ise kargoyu kabul etme çünkü onlarda bırakıp gidiyor acele ayağına getiriyor sorumluluk almamak için firmalar kargoya verirken tutanak tutturur öyle teslim eder sende alırken kargo görevlisi ile birlikte aç bi sorun var ise tutanak tuttur ayıplı mal gönderilmiş diye

Vatanda çalışan bir tanıdığım var onada sorarım neler yapılabilir diye sonra tekrar yazarım.Hocam kulağına küpe olsun kargo alırken özellikle elektronik ürünlerde kargo çalışanına başında beklemesini söyle bekleyemem acelem var der ise kargoyu kabul etme çünkü onlarda bırakıp gidiyor acele ayağına getiriyor sorumluluk almamak için firmalar kargoya verirken tutanak tutturur öyle teslim eder sende alırken kargo görevlisi ile birlikte aç bi sorun var ise tutanak tuttur ayıplı mal gönderilmiş diye
Ek olarak, kargocu beklemiyorsa gidip şubeden teslim alıp orada açabilirsiniz.

Hocam hiç vatan şubesine gidip yüz yüze konuştunuz mu? Belki tekrar tekrar soruluyor, çok mesaj oldu kusura bakmayın.

13.01.2024 tarihinde Vatan Bilgisayar'ın sitesinden hazır sistem satın aldım. Bilgisayar elime 17 Ocakta ulaştı. Kargoda çok az hasar vardı o yüzden teslim aldım. Video çekerek kutuyu açtım ve kasanın temperli camı tuz buz olmuş kasada da çok az hasar vardı. Vatanı aradım konuştum açmamanız gerekiyordu dediler hiç yardımcı olmadılar. Bende ertesi gün iade koduyla geri yolladım. Ellerine ulaşınca hasarlı diye tutanak tutturup bana geri yolladılar. Tüketici haklarına mı gitmeliyim? Ne yapmalıyım sizce?

Çok az hasar olduğunu belirtmişsin zaten yapacak bir şey yok kargocunun yanında açacaktın ama tabii heyecan var göndermek istemediniz bir an önce açıp kurayım oyunumu oynarım.

Bende Amazon'dan AiO aldım adam kapıya getirdi baktım paket dağılmış abi dedi Amazon büyük koliye koyduğu için dağılmış benlik bir şey değil dedim beni ilgilendirmez bekle dedim adamın gözü önümde açtım paketi sağlam teslim aldım olması gereken bu.

Çok iyi olur bi sorsanız hocam.

Herkes yorumlarda belirtmiş zaten THH başvurmanı. Elinde video kaydı var. Nesine uzatıyorsun? Müşteri hizmetleri işini görmüyorsa gidip başvurunu yap. Neyi bekliyorsun yani?

Vatan bilgisayarın yaptığı bir hata olduğunu düşünmüyorum. Kargo firması ile ilgili bir sorun olmuş olabilir.

Vatan Bilgisayar'ın yaptığı bir hata olduğunu düşünmüyorum. Kargo firması ile ilgili bir sorun olmuş olabilir.

Suçu olmayabilir ama sorumluluğu var. Ürünü sağlam ve eksiksiz teslim etmek zorunda. Ek olarak, tüketici taraf olarak her zaman satıcıyı bilir. Tutanakta tuttursa satıcı ile iletişim kuracaktı.

Hakem heyeti " madem kargoda hasar var ya teslim almayacaktın ya da kargocunun yanına açacaktın " diye rapor tutarsa ki tutar geçmiş olsun.

Adam açarken kırdım demiyor ki kargoda kırılmış zaten açtığında kırıkmış.
Kargocu " ben sağlam teslim ettim " derse ne diyecek ? Rapor yok ki ortada.

Yeni konular

Geri
Yukarı