Vatan Bilgisayar iade ve değişim yaparken çok uğraştırıyor

Vatan bazı zamanlarda çok iyi indirimler yapıyor, internette bile en ucuza bulunacak fiyatlara hatta bazen daha azına satış yapabiliyor. İnternette en ucuz fiyatı 71-72 bin TL olan ekran kartını 68 bin TL'ye aldım, sitelerde döneminde 60 bin TL'ye satılan laptopı KDV'siz haftasonu indirimiyle 57 bine aldım, en ucuz 15-16 bin TL'ye satılan anakartı 13 bin TL'ye aldığım da oldu.

Şu ana kadar değişimle ilgili bir sorun yaşamadım. Aldığım üründe sorun olduğunu fark ettiğim anda kutulayıp geri götürüyorum, onlar da 5-10 dakikada teknik serviste test ettikten sonra aynı ürünün değişimini direkt yapıyorlar.

İade konusunda bir şey diyemem, hiç denemedim ama teknik servis ve değişim konusunda memnunum şu ana kadar. Bu arada çalışanların inisiyatifine göre değişiyor mu bilmiyorum ama ödemeyi yapmadan önce testini yaptırıp aldığım ürünler oluyor, özellikle monitör gibi şeyleri mağazada ölü piksel testi yaptırmadan almamak lazım. Açıp test yapmalarını isterseniz genelde yapıyorlar.

Ben de ödemeyi yapmadan açıldı laptop bakıldı. Bu çok güzel bir imkan. Ayrıca ikinci paragrafda dediğin olayda çok iyiymiş. Direkt ana alıcıya ya da marka servisine gönderseler günlerce beklenecek.

İnternetten alışverişte iade konusunda sıkıntı yok ama değişim konusunda her yer aynı. Kimse manava gidip muz değiştirme gibi sana elektronik ürün değiştirme imkanı vermez.

Ürünün serse gidecek, doa raporu alacaksın ve ardından değişim olacak. Bizzat dün Amazon satıcılı üründe yaşadım bunu, son konuma bakabilirsin. Müşteri temsilcisi dedi ki iade et, değişimle uğraşma yeniden satın al.

Kısacası her işlemin bir süreci olur, mecbur olacak.

Nadiren de olsa iyi fiyatlar çıkabiliyor. Örnek: Kioxia 500GB Exceria Serisi NVMe M.2 SSD fiyatı, teknik özellikleri, modelleri,500GB Exceria Serisi NVMe M.2 SSD en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Tabii bu genel durumu değiştirmiyor. Sözde teknik elemanları da hiçbir şey bilmiyor. Power Boost PSU övmeler, RTX 3050'li sistemleri 25K'ya itelemeler falan. İtopya'da aynı şekilde bu arada. Intel DDR5 işlemci koydunuz diye o bilgisayar güçlü veya ileriye dönük olmuyor. Biraz işiniz sürebilir. Çok endişe yapılacak bir durum yok.

Gittiğiniz mağazayla da alakalı biraz. Mesela geçen bozulan klavyemi garanti kapsamında götürdüm teslim ettim, hiç sorun çıkarmadılar. Ayrıca bugüne kadar bir ürün aldığımızda ve bozulduysa asla servis ile alakalı sorun yaşatmadılar. Vatan Bilgisayar savunucusu değilim ama hakikaten en azından benim gittiğim mağazadaki adamlara hakkını vermek lazım. Mağazadan mağazaya fark edebiliyor dediğim gibi.

İşçilere, çalışanlara yüklenmeyin onlarda sizin gibi para kazanmaya çalışıyor. Onlara emir veren uygulamak zorunda bırakan tepedekilere kızın.

Ben de ödemeyi yapmadan açıldı laptop bakıldı. Bu çok güzel bir imkan. Ayrıca ikinci paragrafda dediğin olayda çok iyiymiş. Direkt ana alıcıya ya da marka servisine gönderseler günlerce beklenecek.
Evet laptop ve monitör gibi şeyleri eğer talep ederseniz ödeme yapmadan açıp kontrol etmeleri iyi bir şey. Mediamarkt bunu yapmıyor mesela, en azından Balçova'daki yapmıyor.

Yıllardan beri mağazadan aldığım bir şarjlı süpürge, bir hoparlör ve bir laptop soğutucu evde ilk açtığımda sorunluydu. Süpürge şarj olmuyordu, soğutucunun fanlarından birinden ses geliyordu, hoparlörde de açma kapama düğmesi sorunluydu. Aynı gün içinde tekrar kutusuna koyup geri götürdüğümde hiç yetkili servise gönderip bekletmediler, direkt kendi teknik servislerinde dediğim soruna baktılar, benimle alakalı bir darbe hasarı var mı diye kontrol edip hiç kanser etmeden mağazadan sıfırını getirip verdiler.

Gittiğiniz mağazayla da alakalı biraz. Mesela geçen bozulan klavyemi garanti kapsamında götürdüm teslim ettim, hiç sorun çıkarmadılar. Ayrıca bugüne kadar bir ürün aldığımızda ve bozulduysa asla servis ile alakalı sorun yaşatmadılar. Vatan Bilgisayar savunucusu değilim ama hakikaten en azından benim gittiğim mağazadaki adamlara hakkını vermek lazım. Mağazadan mağazaya fark edebiliyor dediğim gibi.

Evet şube olarak fark ediyor. İşini düzgün yapan insanlarda var.

Geri
Yukarı