Vatan Bilgisayar indirimleri ne kadar etkili?

crossmatch

Hectopat
Arkadaşlar sosyalden, net üzerinden sistem toplayıp vatana gidince o %30 indirimi yaşayan var mı? Ben bir abime 2 bin liralık pc topladım. Gidip 2 bin liraya aldı. :D Bunu tartışalım. Çünkü birbirimize sistem önerirken hep %30'u da hesaba katıyoruz.

Ben hiç anlamadım bu hafta sonu indirimini. Ne alaka, o zaman herkes hafta sonu alır. Madem indirim yapacaksın. Her gün en ucuzu sen ol.

Bazı ürünlerde gerçekten hafta sonu indirimi var, bazı ürünlerinde fiyatları arttırılıp hafta sonu indirimi varmış gibi sunuyorlar. Zaten adamlar hafta sonu ne kadar hafta içi ne kadar diye değil totalde ne kadar sattım diye bakar.

İndirimsiz 200-300TL arasindaki urunler, indirimle 25-40TL arasinda ucuzluyor. Tabi bu indirimlerde dolarin degeri de onemli.
İndirimsiz 300-500TL arasindaki urunler, neredeyse 60-70TL ucuzluyor. Daha pahalilari ise indirimsiz fais fiyatlara cikiyor, indirimle iniyor.

Yani bir sistem topladığımızda birde mağazadan bunu teyit etmek gerekli. O zaman bizim %30 dediğimiz olay vatana göre"Bir şeyler yaparız :)" oluyor.

Ben sistemi salı günü almıştım. Hem %30 indirim vardı hemde bazı parçalar indirimdeki halinden de ucuzdu.
Hesaplarken ne kadar tutuyordu, alırken ne kadar ödedin kardeşim?

Benim kuzenim Vatan'da çalışıyor ve hafta sonları indirim olduğunu söylüyor.

Bir de ben dün toplayacağım sisteme baktım ( Sepetim kısmından ) R9 290 ekran kartı 1100 tl civarındaydı. Ama bugün 1400 tl civarı olmuş.

Ayrıca vatan'ın internete özel fiyatı ile mağaza fiyatları da artık birbirini hiç tutmuyor. Mesela artık neredeyse bütün RAM'lerin fiyatları internete özel. 255 liraya Corsair 8Gb (2X4Gb) Vengeance Pro Ddr3 1866Mhz Cl9 Kırmızı Soğutuculu Ram - Vatan Bilgisayar bu RAM'i almaya vatan PC bostacı şubesine gittim pazartesi günü, adam bana 349 TL dedi.
Bence internetten sipariş etmek daha mantıklı çünkü CanSaribal arkadaşımızın dediği gibi bütün ram'ler internete özel.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı