Vatan Bilgisayar Kargo Çilesi

ozgur1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Vatan Bilgisayar'dan cumartesi günü internet üzerinden bilgisayar topladım ve siparişi verdim. Siparişler cumartesi günü Ups kargoya verildi ve ürünlerin sadece 4 tanesi bugün elime ulaştı.

Kargoyu getiren adama benim 9 parça ürün sipariş verdiğimi burada tek kutu(Ekran kartı, işlemci, Hdd ve Ram aynı kutudaydı.) olduğunu söyledim. Adam bunun üzerine bana sadece bu verildi dedi.

Bende tamam dedim ve ilgili şubeyi aradım durumu izah ettim. Oradaki yetkili de bana aynı şeyi söyledi. Daha sonra ben 9 parça sipariş etmiştim deyince burada sizin adınıza 1 parça daha gözüküyor dedi ki o da çarşamba günü gelecekmiş.

O parça da çarşamba gün gelirse daha 4 parça ürün kalmış olacak ve onların hangi gün geleceğini bilmiyorum(Çarşamba gün diğer parçalar da gelebilir).

İşin garip tarafı bütün ürünlerin aynı sipariş numarasına sahip olması, böyle olunca da bana tüm ürünler teslim edilmiş gibi gözükmesi.

Açıkçası çarşamba gününü bekliyorum eğer o gün sadece 1 parça gelir diğerleri gelmezse hem ürünleri iade edeceğim hem de mahkemeye gideceğim. Böyle rezillik görmedim.

Ayrıca aldığım ekran kartıyla beraber Battlefield 4 kuponu gönderilmesi gerekirken o da gelmedi müşteri hizmetlerini aradım, fakat her zaman ki gibi lafı geveleyip durdu.

Asus ile temasa geçmeniz gerekiyor falan dedi ama onun da peşini bırakmayacağım. Bundan sonra da kolay kolay Vatan'dan alış veriş yapmam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz önce mail attım eksik ürünlerinizin faturası bugün kesilmiştir en kısa sürede tarafınıza ulaştırılacaktır diye cevaplamışlar. Şaka gibi.:)

Ayrıca sipariş takibi de yapamıyorum. Aradım büyük ihtimal yarın kargo yapılır daha faturanız kesilmemiş dedi. Bende teslim alındı yazıyor. 3 Parça sipariş vermiştim bende: Anakart Kasa İşlemci, anakart geldi gerisi yok.

Parçalar 1-2 gün arayla gelir hiç telaş yapma. Benim parçalardan 4 tanesini aynı gün diğerlerini de 1-2 gün arayla gönderdiler. Ürünlerin sipariş numarası aynı olduğu için sana bir ürün ürün bile gönderseler teslim alındı yazıyor. Gelmeyen ürünler kargoya verildiği zaman sana takip numarasını email ile gönderecekler oradan takip edebilirsin. Ben hemen hemen 10 gün içinde bütün parçaları aldım. Tabi bu stok durumuna da bağlı stoklarda varsa daha erkende alabilirsin.

Dayanamadım gittim geri verdim anakartı. Şimdi aynısını tekrar talep ettim 2 gün içinde gelir dedi bakalım ne olacak. Diğer parçaları da bekliyorum. Bir daha alışveriş yapacağımı sanmıyorum Vatan'ın web mağazasından.

@ozgur1 Sana bir soru sormak istiyorum. Farklı tarihlerde mi geldi siparişlerin ? Her kargo geldiğinde siparişi kabul edip imza attın mı ? Şuan bu sorunu bende yaşıyorum , daha önce yaşamış olan birine danışayım istedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı