Vatan Bilgisayar Kargo Çilesi

Stok durumuna göre parçalar aynı zaman'da gelmeyebiliyor. Vatanbilgisayar'da sıkıntı yaşamassınız.

Bende ilk defa sipariş verdim bende lanet etmış durumdayım bundan sonra ımkanı yok ınternetten alısverıs yapmam eski kafalık ıyı ya.

Vatan computer'e gidip kendi elinle almak gibisi yok.. Kargo işe girince gecikmeler ve sürekli problemler ortaya çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende cuma sabah altıda cm blizzard t2 mini siparişi verdim iki gündür sipariş hazırlanıyor diye bekliyorum. Bursa`da yok diye sitesinden almıştım ama lanet ettim.

@Uğur Öztürk Gelen ürünlerinde hali perişan oluyor. Geçenlerde sabah bir kargo firmasının önünden geçiyordum ve gözlerimde gördüm adam kutuları (nispeten küçük kutuları, Ekran kartı veya anakart kutusu büyüklüğünde) Ayaklarıyla tekmeleyerek atıyordu araçtan tekmelemekten kasıt yanlış anlaşılmasın tabi ittirip atmak manasında.
Geçen hafta ev eşyalarını (tv ünitesi- gardrop - vestiyer vs...) internet üzerinden aldım yani modüler. Yaklaşık 6 7 parça ürün sipariş ettim gelenlerin tamamı hasarlı geldi, hepsi de farklı bir kargo firmasıyla geldi.
İmkan varsa elden almak lazım :kararsız:

Kargoları alırken dışının bozulmamış olmasına dikkat edin, eğer dış kutu ezilmişse kesinlikle almayın. Sipariş verirken telefonla yada maille aldığınız yere güzelce havalı poşetlere sarmalarını söyleyin. Eğer dışı bozulmayıp içi kırılırsa kargo firmaları yan çizer düzgün paketlenmediği için ama dışı bozulursa ücretini ödemek zorundalar. Biz İzmir'den kazan parçası almıştık MNG Kargo ile geldi kutunun her yeri açık ve boru bağlantıları ezilmiş. Adamlar düzgün kutulanmadığından kabul etmediler ve gönderen şirket sıfır bir parça daha göndermek zorunda kalmıştı.

Benim CM T2 mini hiç hasarsız ve sıfır geldi. Bu arada Vatan'da çalışan arkadaşım bazen ürünleri kendileri kullanıp sattıklarını söylemişti.

Merhaba arkadaşlar, Vatan Bilgisayar'dan cumartesi günü internet üzerinden bilgisayar topladım ve siparişi verdim. Siparişler cumartesi günü Ups kargoya verildi ve ürünlerin sadece 4 tanesi bugün elime ulaştı.

Kargoyu getiren adama benim 9 parça ürün sipariş verdiğimi burada tek kutu(Ekran kartı, işlemci, Hdd ve Ram aynı kutudaydı.) olduğunu söyledim. Adam bunun üzerine bana sadece bu verildi dedi.

Bende tamam dedim ve ilgili şubeyi aradım durumu izah ettim. Oradaki yetkili de bana aynı şeyi söyledi. Daha sonra ben 9 parça sipariş etmiştim deyince burada sizin adınıza 1 parça daha gözüküyor dedi ki o da çarşamba günü gelecekmiş.

O parça da çarşamba gün gelirse daha 4 parça ürün kalmış olacak ve onların hangi gün geleceğini bilmiyorum(Çarşamba gün diğer parçalar da gelebilir).

İşin garip tarafı bütün ürünlerin aynı sipariş numarasına sahip olması, böyle olunca da bana tüm ürünler teslim edilmiş gibi gözükmesi.

Açıkçası çarşamba gününü bekliyorum eğer o gün sadece 1 parça gelir diğerleri gelmezse hem ürünleri iade edeceğim hem de mahkemeye gideceğim. Böyle rezillik görmedim.

Ayrıca aldığım ekran kartıyla beraber Battlefield 4 kuponu gönderilmesi gerekirken o da gelmedi müşteri hizmetlerini aradım, fakat her zaman ki gibi lafı geveleyip durdu.

Asus ile temasa geçmeniz gerekiyor falan dedi ama onun da peşini bırakmayacağım. Bundan sonra da kolay kolay Vatan'dan alış veriş yapmam.

Ben de kargo takibe giriyorum hata veriyor. Gelmez ise hakkımı ararım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı