Vatan Bilgisayar mağazasından alınan ürün beğenilmediği için iade edilir mi?

huoralcarin

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, 3 gün önce Vatan mağazasından 9300 lira ödeyerek 2K bir monitör aldım. LG 27GR75Q-B. Mağazada ölü piksel testi yaptık fakat evde kurunca monitörün gerek parlaklığından, gerek kontrastından vs hiç memnun kalmadım. 3 gündür ayar değiştirip duruyorum fakat sonuç elde edemiyorum. Bugün iade veya farklı modelle değişiklik için Vatan'la görüştüm fakat mağazadan alımlarda görerek alındığı için iade seçeneği olmadığını, eğer LG servis ile görüşürsem ve onlar iade kararı verirse iade yapabileceklerini belirttiler.

Şimdi monitörde herhangi bir arıza vs bulunmamakta. Sadece beğenmedim ve bu fiyatlarda farklı bir monitör almak istiyorum. Daha önce benzer bir süreç yaşayan var mı? Bu şekilde "memnun kalmadığım için" servisten iade kararı çıkabilir mi? Uğraşmaya değer mi acaba? Keşke internetten alsaydım. En azından koşulsuz iade mümkündü.

Mağazadan aldığın zaman 14 gün cayma hakkın yok.

Arkadaşımın babası televizyon aldı mağazadan beğenmediği için ürünü iade etti bir sıkıntı çıkarmadılar.

Hocam vatanla görüştükten sonra biraz araştırdım, 14gün iade hakkı mağazadan alınan ürünlerde geçerli değilmiş bu kural internet alışverişlerinde geçerliymiş. Servisten iade kararı çıkması lazım.

Sizi yiyor olabilirler.

Ben mağazadan beğenerek bir klavye almıştım. Teslim günü beğenmediğim için müşteri hizmetlerinden iade ettim, büyük ihtimalle ederler.

Hocam teslim günü derken? Ben direkt mağazadan aldım. Bugün gidip görüştüm, iade alamayacaklarını, LG servisi iade kararı çıkarırsa iade alabileceklerini söylediler.

Son düzenleme:
Hocam teslim günü derken? Ben direkt mağazadan aldım. Bugün gidip görüştüm, iade alamayacaklarını, LG servisi iade kararı çıkarırsa iade alabileceklerini söylediler.

Ben de mağazadan bilgisayar ile birlikte aldığım için kutulattılar ve bilgisayarın teslim günü yanında verdiler, ben de üst kata çıkıp iade etmek istediğimi söyledim ve fatura ile iade ettim. Fakat daha kutusundan çıkmamıştı.

Normalde mağazadan alındığında iade yok, çünkü görüp bakıp alıyorsun. Tek çaren şansını denemek, biraz inisiyatif meselesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı