Vatan Bilgisayar mağazasından alınan ürün beğenilmediği için iade edilir mi?

14 gün koşulsuz cayma hakkı Mesafeli Satış Sözleşmesi ile alınan ürünlerde geçerli. Sen mağazadan aldığın zaman o olmuyor. İade alan mağaza da alır ama kendi inisiyatifiyle alır kanunen alma zorunlulukları yok.

Arkadaşlar merhaba, 3 gün önce vatan mağazasından 9300 lira ödeyerek 2K bir monitör aldım. LG 27GR75Q-B. Mağazada ölü piksel testi yaptık fakat evde kurunca monitörün gerek parlaklığından, gerek kontrastından vs hiç memnun kalmadım. 3 gündür ayar değiştirip duruyorum fakat sonuç elde edemiyorum. Bugün iade veya farklı modelle değişiklik için Vatan'la görüştüm fakat mağazadan alımlarda görerek alındığı için iade seçeneği olmadığını, eğer LG servis ile görüşürsem ve onlar iade kararı verirse iade yapabileceklerini belirttiler.

Şimdi monitörde herhangi bir arıza vs bulunmamakta. Sadece beğenmedim ve bu fiyatlarda farklı bir monitör almak istiyorum. Daha önce benzer bir süreç yaşayan var mı? Bu şekilde "memnun kalmadığım için" servisten iade kararı çıkabilir mi? Uğraşmaya değer mi acaba? Keşke internetten alsaydım. En azından koşulsuz iade mümkündü.

Mağazalardan alınan ürünlerde maalesef iade alıp almamaları kendi insiyatiflerinde.

"Tüketici, yalnızca mesafeli satışlarda (telefon ve internet üzerinden yapılan satışlar) 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanun ve mesafeli sözleşmelere dair yönetmelik gereği, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ön bilgilendirme formunda ve sözleşme metninde yazılı olan usule uyarak iade edebilir veya değiştirebilir. "

Zamanında da bu duruma benzer bir olay yaşamıştım. G402 aldım. 4 gün sonunda beğenmedim ve fiyatı daha uygun gördüğüm G502 modeline geçmek istemiştim. Vatan şubesine gittim. İade etmek istediğimi ya da değişim ile üstüne farkı ödeyerek G502 almak istediğimi belirttim. Müşteri hizmetleri iade aldı ve bana sadece Vatan Bilgisayar üzerinde harcama yapabileceğim bir fatura verdi. Ben G502 modelini aldım o faturayı ve üstüne farkı parayı verip G502 almıştım. Yani tamamen inisiyatif.

Sizinde bildiğiniz gibi cayma hakkı kullanılamaz hocam, "cayma hakkı var, yalan, iade edebilirsiniz' diyenlere kulak asmayın.

Sizin durumunuz sadece müşteri memnuniyetine bağlı, yani firmanın herhangi bir zorunluluğu yok ama ürünü görüp tekrar satabiliriz müşteri de memnun olsun deyip sizden alabilirler. Fakat zorunda değiller.

Ürün küçük olsa götürüp şansınızı deneyin derdim (geçen mouse alan arkadaşa telefondan olmaz demişlerdi, ürün ile gidip sorduğunda iade almışlardı).

Servis konusunda arızalı göstermeniz çok zor.

Mağazanın insiyatifine kalmış. Geri alma zorunluluğu yoktur. Yanına birkaç cehennem meleği alıp gidersen geri alma şansları yükselir.

Mağazanın insiyatifine kalmış. Geri alma zorunluluğu yoktur. Yanına birkaç cehennem meleği alıp gidersen geri alma şansları yükselir.
Oldu olacak baskın atın mağazaya :D :D Mükemmel fikir 😂😂

Yeni konular

Geri
Yukarı