Vatan Bilgisayar RX6600 ekran kartlı PC alınır mı?

Yakın zamanda bir arkadaşım vatandan toplama 4060'lı sistemi 20bine kaptı. Ara ara böyle kampanyalar oluyor. Vatan dahil gaminggentr, İncehesap, Gençer Gaming, Sinerji, İtopya sitelerini takip et ve YouTube dada teknoloji kanalları ara ara böyle kampanyaları paylaşıyor. Örneğin 100 stoklu 4060 sistem sadece 20, 000₺! Gibi. O yüzden acele etme bence.
Hocam benim onları almam imkansız herkes alıyor anında

En azından diye düşünme ileride dolandırılmışım keşke daha iyisini alsaymışım, Hüü olur.

Üstte arkadaşların önerileri var onlara kulak ver.

Adam parçadan anlamıyorsa yad aetrafında anlayan birisi yoksa dolandırırlar. Oynadıgı oyunlara ve bilgisayarda ne kadar takıldıgınıda hesaplayarak sıfır sistem alması en mantıklısıdır. Yarın bir gün o parçalardan biri ya da birkaçı arıza verirse o cebinde kalan parayı da o arızalara harcar ya da sıfır alacağından üst bir sistem alırsa ve parçalar arıza verirse parasıda yoksa ortada kalır. Her sıfır sistem toplayacak adama ikinci el al demeyi kesin bence hocam.

Şunu da ekleyeyim. Sıfır 580 almak tabii ki de mantıksız. Benim anlatmaya çalıştıgım 3060, 4060'lı sistem toplayacak adama ikinci elden şunu şunu daha iyi alın demekti.

Kasa ve PSU şüpheli.

Kasa için yorum yapamayacağım bendeki farklı model. Ancak PSU aigo markasının bir PSU'su sadece logo basılmış hali. Aktif olarak kendim ve bir arkadaşım kullanıyoruz PSU'yu. Aigonun bu modeli orta segment bir PSU kesinilikle Rampage, Frisby, Gamepower gibi ürün diye algı oluşmasın.

Adam parçadan anlamıyorsa yad aetrafında anlayan birisi yoksa dolandırırlar. Oynadıgı oyunlara ve bilgisayarda ne kadar takıldıgınıda hesaplayarak sıfır sistem alması en mantıklısıdır. Yarın bir gün o parçalardan biri ya da birkaçı arıza verirse o cebinde kalan parayı da o arızalara harcar ya da sıfır alacağından üst bir sistem alırsa ve parçalar arıza verirse parasıda yoksa ortada kalır. Her sıfır sistem toplayacak adama ikinci el al demeyi kesin bence hocam.

Parçalardan anlamamak diye bir şey yok. Bende anlamıyordum öğrendim.

Param Güvende ile alıp testleri yaptıktan sonra kolay kolay bir şey olmuyor hocam.

Bir de ikinci el dediğim kutulu garantili birkaç ay kullanılmış kartlar. Piyasasının 2-3K altında oluyorlar sıfır alacağıma 2 ay kullanılmış kartı 3-4 k ucuza alırım.

Parçalardan anlamamak diye bir şey yok. Bende anlamıyordum öğrendim.

Param Güvende ile alıp testleri yaptıktan sonra kolay kolay bir şey olmuyor hocam.

Bir de ikinci el dediğim kutulu garantili birkaç ay kullanılmış kartlar. Piyasasının 2-3K altında oluyorlar sıfır alacağıma 2 ay kullanılmış kartı 3-4 k ucuza alırım.

Hocam sahibindenin o özelliği var evet bende yakın zamanda klavye aldım sorunsuz ancak bundan 1 hafta sonra ne olacağı belirsiz. Parçalardan anlamamak gibi bir şey yok öğrendim demeniz ise o size özel bir şey. Ben 7-8 yaşımdan beri bilgisayarla haşır neşir olmasam bir şey anlamam. Arabadan anlamak gibi bir şey bu. Gidip birinin arabadan anlamadan kendi basına araba almaya çalışması demektir. O yüzden diyorum adam günde kaç saat bilgisayar oynuyor? Oynuyorsa ne oynuyor? Ona göre bir tavsiye vermek daha uygun olur. 2-3ay kullanılmıs kartlar ise oda riskli hocam tanıdık olsa bile rist taşır. Ona bir şey diyemem. Ama 1-5 yıllık kartlarda dediğim şey aynı risk alınmaz. Helede anlamayn birisi için hiç alınmaz.

Kasa için yorum yapamayacağım bendeki farklı model. Ancak PSU aigo markasının bir PSU'su sadece logo basılmış hali. Aktif olarak kendim ve bir arkadaşım kullanıyoruz PSU'yu. Aigonun bu modeli orta segment bir PSU kesinlikle Rampage, Frisby, Gamepower gibi ürün diye algı oluşmasın.
Doğru olabilir ama incelemesi falan yok PSU'nun. O yüzden şüpheli. Belki iyidir, belki de hurdadır.

Ben yeni ekran kartı alsam ikinci el alırım ama oda anladıgım içindir. Anlamasam gider parayı basar sıfır alırım.

Şunu da ekleyeyim. Sıfır 580 almak tabii ki de mantıksız. Benim anlatmaya çalıştıgım 3060, 4060'lı sistem toplayacak adama ikinci elden şunu şunu daha iyi alın demekti.
Sonuna kadar haklısınız hocam. 580 yerine alabileceğim ne sistem vardır maksimum 17tlye?

Geri
Yukarı