Vatan Bilgisayar servis rezilliği

Alone_Boy

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Daha önce de forumda açtığım konularda belirttiğim üzere Vatan Bilgisayar'dan ASUS VG249Q model IPS monitör satın almış ancak üründe çıkan aşırı derecede IPS glow ve beyaz ışık sızması sorunları yüzünden değişim talep etmiş ancak 16 günün sonunda servisten olumsuz dönüş aldığımı ve tüketici hakem heyetine müracaat edeceğimi söylemiştim. Bugün e-Devlet üzerinden başvuru yapıyordum, ürünün evraklarını hazırladım. Ne olur ne olmaz diye bir de ürünü kutudan çıkarıp kontrol edeyim hasar çizik var mı diye bir de ne göreyim. Adamlar hem ürünü çok özensiz bir şekilde paketlemişler, bir de üzerine ekran yüzeyinde bariz lekeler ayrıca monitörün ayağında göçük mevcuttu. Ürünü değişmek bir kenara dursun bir de ürünü olduğundan daha kötü bir vaziyette tarafıma göndermişler. Hemen müşteri hizmetlerini arayıp durumu söylemek istedim ama kapalıyız diye cevap vermediler. Hemen ürünün fotoğraflarını çektim ve hakem heyetine başvuru yaparken de durumu güzelce anlattım. Tüm evrakları ve fotoğrafları da ekledim. Sizce bu durum lehime değerlendirilir mi yoksa "müşterinin kabahati" diye suçu üstüme mi atarlar? Ürünü servise teslim ederken görevli kontrol etti ve "görünümde sorun bulunmuyor" diye yazdı. Ama servis gönderdiği raporda bir de utanmadan "kullanıma bağlı lekeler ve çizikler var" diye yazmışlar.

Monitörün fotoğraflarını ekliyorum. Rezalet resmen. Hakkımı da sonuna kadar arayacağım:

20210613_113834.jpg

20210613_113848.jpg

20210613_114121.jpg

20210613_115041.jpg

20210613_115109.jpg

20210613_131310.jpg

20210613_131320.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Daha önce de forumda açtığım konularda belirttiğim üzere Vatan Bilgisayar'dan ASUS VG249Q model IPS monitör satın almış ancak üründe çıkan aşırı derecede IPS glow ve beyaz ışık sızması sorunları yüzünden değişim talep etmiş ancak 16 günün sonunda servisten olumsuz dönüş aldığımı ve tüketici hakem heyetine müracaat edeceğimi söylemiştim. Bugün e-Devlet üzerinden başvuru yapıyordum, ürünün evraklarını hazırladım. Ne olur ne olmaz diye bir de ürünü kutudan çıkarıp kontrol edeyim hasar çizik var mı diye bir de ne göreyim. Adamlar hem ürünü çok özensiz bir şekilde paketlemişler, bir de üzerine ekran yüzeyinde bariz lekeler ayrıca monitörün ayağında göçük mevcuttu. Ürünü değişmek bir kenara dursun bir de ürünü olduğundan daha kötü bir vaziyette tarafıma göndermişler. Hemen müşteri hizmetlerini arayıp durumu söylemek istedim ama kapalıyız diye cevap vermediler. Hemen ürünün fotoğraflarını çektim ve hakem heyetine başvuru yaparken de durumu güzelce anlattım. Tüm evrakları ve fotoğrafları da ekledim. Sizce bu durum lehime değerlendirilir mi yoksa "müşterinin kabahati" diye suçu üstüme mi atarlar? Ürünü servise teslim ederken görevli kontrol etti ve "görünümde sorun bulunmuyor" diye yazdı. Ama servis gönderdiği raporda bir de utanmadan "kullanıma bağlı lekeler ve çizikler var" diye yazmışlar.

Monitörün fotoğraflarını ekliyorum. Rezalet resmen. Hakkımı da sonuna kadar arayacağım:

Eki Görüntüle 1066619

Eki Görüntüle 1066620

Eki Görüntüle 1066621

Eki Görüntüle 1066622

Eki Görüntüle 1066623

Eki Görüntüle 1066624

Eki Görüntüle 1066625

Konunun Vatan Bilgisayar ile alakası ne onu anlamadım.
Satıcı firmalar servis belgesi olmadan ne değişim yapabilirler ne de ücret iadesi gerçekleştirebilirler. Başlığın ASUS servisin rezilliği diye atılması gerekiyordu.

Keşke ilk aldığınızda fotoğraflasaydınız servise gitmiş gelmiş orada da kullanıcı hatası diye not düşülmüş lehinize karar vermek zor gibi umarım istediğinizi alırsınız. Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Bu vatansızlara incehesap vb. yerlerden çok daha pahalıya ürün sattıklarını söylediğimde "Ama bizde Vatan güvencesi var. Sattığımız her şeyin arkasındayız. Oralarda sorun olduğunda muhatap bile bulamazsınız." vb. şeyler zırvalamışlardı. Sanki satış sonrası hizmetleri mükemmelmiş gibi.

Rahat olun. Hakem heyeti ürünün iadesini yaptırım gücüyle sağlayacaktır. Sadece uzunca bir süre beklemeniz gerekecek.

Zamanı gelince THH'ti bilirkişi incelemesi için cihazı isteyecektir. Bilirkişinin raporuna göre karar verilir.
KVK teknik servisi zamanında garantiye giden monitörün panelini çatlatıp suçu bana atmıştı. THH'i bilirkişi raporunda beni haklı bularak para iade talebimi onaylamıştı.

Ürünü mağaza müşteri hizmetlerinden alırken hem mesaimden dolayı acelem olduğundan hem de değişim kabul görmediği için moral bozukluğu ile kutuyu hiç açmadan almıştım. Açıkçası bu kadarını da ummazdım. Keşke orada açıp kontrol etsem ve hasarları gösterip ürünü almayı reddetsem oracıkta para iadesi de yaptırabilirdim belki. Ama olan oldu artık. Bu yüzden sizler ibret alın arkadaşlar. Buna benzer durumlarda mutlaka ürünü teslim alırken iğneden ipliği kontrol edin, benim gibi mağdur olmayın.

İnşaAllah THH başvurumu olumlu değerlendirir de daha fazla zarara uğramam. Beklemekten başka yapacak birşey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı