Vatan Bilgisayar Servis Süreci

Kalem21

Kilopat
Daha fazla  
2 Temmuz 2019 günü Vatan Bilgisayar'a Sapphire RX 570 Pulse model ekran kartımı Coil Whine ve aşırı ısınma sorunundan dolayı Vatan Bilgisayar'a götürmüştüm. Bugüne kadar yetkili servis kontrolünde olduğu gözüküyordu. Ancak şimdi baktığımda servis yolunda olduğu gözüküyor. Anlam veremedim bu olana. Zaten yetkili serviste olan bir ürün neden servis yolunda ?

Son düzenleme:
O servisin yapmak için gücü yetmemiş olabilir ve başka destekleyen servise gitmiş olabilir. En sağlıklı bilgiyi almak için vatan müşteri hizmetlerini aramanı tavsiye ederim.
0850 222 56 56 (Şuan kapalı olabilir.)

2 Temmuz 2019 günü Vatan Bilgisayar'a Sapphire RX 570 Pulse model ekran kartımı Coil Whine ve aşırı ısınma sorunundan dolayı Vatan Bilgisayar'a götürmüştüm. Bugüne kadar yetkili servis kontrolünde olduğu gözüküyordu. Ancak şimdi baktığımda servis yolunda olduğu gözüküyor. Anlam veremedim bu olana. Zaten yetkili serviste olan bir ürün neden servis yolunda?

Mağazayı arayıp konuyla ilgili bilgi almanı öneririm. Ürünü servise geç gönderme gibi bir durum olamaz, böyle durumlarda mağazaya bulgu yazılır ve bu hiç hoşlarına gitmez. Muhtemelen başka servise yönlendirilmiştir veya dönüş yolunda da olabilir.

O servisin yapmak için gücü yetmemiş olabilir ve başka destekleyen servise gitmiş olabilir. En sağlıklı bilgiyi almak için vatan müşteri hizmetlerini aramanı tavsiye ederim.
0850 222 56 56 (Şuan kapalı olabilir.)
Hocam bir de anlamadığım şu zaten tamir istemedik 29 Haziran'da satın almıştım. Bir değişim onayı vermek bu kadar zor mu ?

Son düzenleme:
Hocam birde anlamadığım şu zaten tamir istemedik 29 haziran'da satın almıştım. Bir değişim onayı vermek bu kadar zormu ?

Bu tamamen servisle alakalı bir durum. Ben Vatan çalışanıyım değişim kararını keşke biz verebilseydik, bunu direk yapardık ve müşteriyle papaz olmazdık. Ama malesef servisin bu kararı verip bize bildirmesi gerekiyor ve bazen süreç saçma sapan uzuyor.

Hocam birde anlamadığım şu zaten tamir istemedik 29 haziran'da satın almıştım. Bir değişim onayı vermek bu kadar zor mu ?
Onu bildiğim kadarıyla ürünün onarılıp onarılamayacağı kesinleşince yapılıyor diye biliyorum. Vatan teknik destek nasıl çalışır bilemiyorum. Aynı mantık olabilir. Ama bu kadar uzaması sinir bozucu bi durum.

Bu tamamen servisle alakalı bir durum. Ben Vatan çalışanıyım değişim kararını keşke biz verebilseydik, bunu direk yapardık ve müşteriyle papaz olmazdık. Ama malesef servisin bu kararı verip bize bildirmesi gerekiyor ve bazen süreç saçma sapan uzuyor.
Hocam size birşey sorucam bu kartların servisini biliyormusunuz ? Yarın servisi arayıp onlarla konuşayım. Dediğiniz gibi zaten test eden arkadaşta kartın sorunlu olduğunu söylemişti. Ancak bana değişim kararı için yetkili servis raporu gerektiğini söyledi. Keşke vatan çalışanları direk servis raporu beklemeden direk ürünün iade veya değişim işlemini gerçekleştirebilseydi benim gibi yüzlerce insan bu kadar zaman kaybı yaşamazdı.

Hocam size birşey sorucam bu kartların servisini biliyormusunuz ? Yarın servisi arayıp onlarla konuşayım. Dediğiniz gibi zaten test eden arkadaşta kartın sorunlu olduğunu söylemişti. Ancak bana değişim kararı için yetkili servis raporu gerektiğini söyledi. Keşke vatan çalışanları direk servis raporu beklemeden direk ürünün iade veya değişim işlemini gerçekleştirebilseydi benim gibi yüzlerce insan bu kadar zaman kaybı yaşamazdı.
Vatan çalışanın onay vermesi saçma olur. Teknik destek kişilerinin görmesi daha mantıklı. Vatanın uyguladığı mantık mantıklı ama bekletmesi çok kötü.

Müşteri hizmetlerinde olmadığımdan bilemiyorum, farklı markaların farklı servisleri oluyor.

Çok teşekkürler arkadaşlarınız yardımlarınız için. Umarım servis yolunda diye girip aslında şubeye geri dönüyordur.
Arkadaşlar vatan bilgisayar'ı aradım ve olayı öğrendim. Ürün servisten gelmiş ancak yapılan işlemi yeterli bulmamışlar ve o yüzden servise geri gitmiş. 20 iş günü geçtiğinde para iadesi alıp başka bir yerden almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı