Vatan Bilgisayar Uyumsuz Anakartı Değiştirme

caesarsmm

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar,

Ben yaklaşık 11 saat önce vatan bilgisayar Bostancı'dan 3.680 TL'ye PC parçaları topladım.
Parçaları alıp evde bizzat kendim toplayacağımı söyledim.

Sorun şu ki, topladığım sistem DDR4 sistemi (anakart MSI B150 Gaming M3) ve ben orada toplayan kişiyle sohbet ederken çalışan arkadaş bana bir başka anakart tavsiye etti. (Asus Z170-P-D3)
Aşağı yukarı 30TL daha pahalı ama daha iyi dedi, iyi dedim onu alayim.
Eve bir geldim RAM'i anakarta takmayı denerken içindeki o artan soket kaymış. Sonra baktım özelliklerine DDR3 yazıyor.

Bunun iadesini veya değişimini yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişim yapabilirsin, müşteri hizmetlerine de şikayet et.

Geçmiş olsun, Vatan bilgisayara bulaştın mı yandın demek dostum. Bende 18.05.2015 tarihinde bir kasa topladım yaklaşık 4000'TLye montajını onlar yaptı, Ramler geldiği ilk gün bozuktu ama benim anlamam 1.5 - 2 ay kadar sonra arkadasımın uyarısıyla oldu. Garanti dışı kullanıcı hatası verdiler ramlerime, nasıl oluyorsa artık ben hiç elimi sürmedim ramlere, ben bozmuşum sözde. Şimdi de Garati raporumu 10 gündür çıkaramadılar, tüketici korumaya gidicem rapor istiyorum diyorum, öyle bir rapor yok deniyor, traji komik şekilde.

Yani demek istediğim şey senin işin ciddi anlamda zor. Şikayetvar.com'da vatan bilgisayar şikayet üstüne şikayet alıyor, şikayet konusunda kimseye birinciliği kaptırmıyolar maşallah.
Sonucu iletirsen sevinirim :)

Eklemeyi unutmuşum, Banada ordaki arkadaşlar sistemi toplarken 500W lık bir psu yetecegini söylediler, sonradan bir müşterinin uyarısıyla sistemimin 750w psu den aşşağı takılmaması gerektiği anlaşıldı ve 750 watt bir psu takıldı. Oradaki aşırı bilgili arkadaşlar saolsun çok yardımcı oluyolar(!)

Son düzenleme:
Arkadaşlar sorun çözüldü, dün tekrar bostancı vatan bilgisayara gittim ve hemen o adamı buldum. Adam özür diledi, işlemciyi takarken socketleri yamultmuşum onu düzeltti maket bıçağıyla ve sonrada iadesini yaptırdı. Çok iyi bir adama rastlamışım ve çok memnun kaldım açıkcası.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı