Vatan Bilgisayardan Alışveriş Yapmayın ! Rezillik

Aykut Olak

Hectopat
Vatan bilgisayardan 1500 tl lik bir bilgisayar toplamıştım ve bana ulaşıncaya kadar bir çok sorun yaşadım.

1)Sipariş onay formu adı altında benden nüfüs cüzdanı ve kredi kartı fotokopisi olan bir belge istediler neyse gönderdik.

2)Parçalar elime tek tek geldi (önce kasa 1gün sonra işlemciyle monitör 1 hafta sonra ekran kartı).

3)Tüm parçalar için ayrı ayrı kargo parsı ödedim.

4)İnternet den yaptığım alışverişte önce verdiğim kartı limit yok diye kabul etmedi. Sonra diğer karttan geçtim onu kabul etti ve kredi kartı ekstrasına baktığımda ne göreyim ikisinden de 1500 tl çekmiş. Aklı sıra 3000 tl yi cebe atacak. Neyse müşteri hizmetlerini aradım beni 25. sıraya attı ve sıra geldiğinde birisiyle konuştum. O başka birine aktardı öteki müdürüne derken gene ilk konuştuğum kişiye aktardılar. Bunun üstüne telefonu kapattım haklarında dava açıcam bakalım ne yapacaklar.

Ben zaten daha önce söyledim, Vatan'dan asla kargo ile bir şey almayın. Mağazaya gidin öyle alın, kargo ile sipariş verince inan daha çok zorlanıyorsun.

Şu ana kadar vatanın internet şubesi bana fazla sorun yaratmadı. Biraz fırçalayınca her şeyi aynı gün içinde bile paketliyorlar :D Neden mağazada toplatsınlar ? Recep Baltaş o kadar rehberi boşuna mı çekti ? Satın alan kişi sistemi kendi monte ederse daha iyi olur. Vatan mağazalarının % 90'ı düzgün montaj yapmıyor. Senden 1 kez kargo ücreti almaları lazımdı, hakkını ara.

Fiyatları ne kadar Vatan'ın hafta sonu fiyatları kadar düşük olmasada Hızlıal bu konuda çok başarılı. Şimdiye kadar bir çok ürün aldım Lg 106cm 3d led Tv, monitör, ses sistemi vb. Hiç bir sorun yaşamadım çoğu ürününde de kargo ücretsiz zaten. Ücretli olsa bile en fazla 5 lira gibi bir ücreti oluyor.

Biz hep %25 indirim olunca alıyoruz %25 indirimi de elemanlardan kesiyor Vatan, elemanlar da kötü yapıyor. Hafta için sistem alın bakın nasıl montaj yapıyorlar. :D

VatanComputer'e çamur atma ! Rezillik falan değil.
Emin ol senden 1500 yerine 3000 lira çekmeye çalışarak para kazanan bir firma değil.

Her yerde VatanComputer var zaten, gidin mağazasından paşa paşa alın. Kargo'da sorunlar elbette çıkabilir. Genellemeye baktığında memnun kalanların sayısı çok daha fazla.

Şuan benim bir numaralı teknoloji mağazam VatanComputer, ne kargosunda bir gecikme, ne de hesapta bir karışıklık yaşattılar.
Canım bir şey almak mı istedi ? 1-2 km ötemde koskoca Vatan duruyor der ve rahatlarım.

Bazı mağazalardaki elemanlarının bilgisi yetersiz olsa da kesinlikle çamur atılacak bir firma değil... Benim görüşüm budur.

Her şeyi dört dörtlük istiyorsunuz ancak hiçbir şeyi dört dörtlük yaptığınız yok.
Sakın alışveriş yapmayın, rezillik gibi cümleler kurmak çok ama çok saçma. Görende merdiven altı anakart satıyorlar sanarlar.
Milletin aklına yanlış şeyleri sokmayın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı