Vatan Bilgisayar'dan Windows 11 Home'u kutulu satın alınca içinden ne çıkıyor?

544148

Centipat
Windows 11 Home'u Vatan Bilgisayar'dan kutulu satın alınca içinden ne çıkıyor? Ve OEM keylerdeki gibi anakartımıza sabitleniyor mu yoksa her bilgisayarda kullanabiliyor muyuz ve Microsoft hesabı mı lazım? Bilgilendirirseniz sevinirim sayın Technopat üyeleri, hepinize iyi günler dilerim. :)

OEM'ya da Retail anahtar alırsanız Microsoft hesabınızla ilişkilendirdikten sonra bir daha girmenize gerek kalmaz. Özellikle Retail alın. Çünkü yeni PC'ye de aktarabileceğiniz lisanstır.

Retail galiba Vatan Bilgisayar'da satılan kutulu olanlardan şimdi ben Windows 11 Home alırsam benim kalıcı ve sınırsız mı oluyor Microsoft hesabıma mı işleniyor ben Microsoft hesabımı girip her bilgisayar değiştirdiğimde kullanabilecek miyim?

Retail galiba Vatan Bilgisayar'da satılan kutulu olanlardan şimdi ben Windows 11 Home alırsam benim kalıcı ve sınırsız mı oluyor Microsoft hesabıma mı işleniyor ben Microsoft hesabımı girip her bilgisayar değiştirdiğimde kullanabilecek miyim?

Hocam Windows'u kurarken ilk adımda Lisans anahtarı istiyor Kutuda yazan lisansı girin ve devam edin ardından kurulum kısmında Microsoft hesabı isteyecek oraya da Microsoft hesabınızı girin ve kurulumu tamamlayın kurulum bittikten sonra Ayarlardan etkinleştirme kısmına gidin etkinleştirme durumunda Windows, Microsoft hesabınızla ilişkili bir dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyorsa Retail keydir eğer yazmıyorsa MAK ya da OEM keydir bunu da Aramaya CMD yazıp yönetici olarak çalıştırın ve bu komutu girin lisans türünüz belli olacaktır. slmgr -dli

Retail alırsanız her bilgisayar değiştirdiğinizde yeni bilgisayara aktarabilirsiniz, kalıcı ve sınırsız. Microsoft hesabınızla ilişkilendirirseniz de tekrar girmek zorunda kalmazsınız.

Hocam Windows'u kurarken ilk adımda lisans anahtarı istiyor kutuda yazan lisansı girin ve devam edin ardından kurulum kısmında Microsoft hesabı isteyecek oraya da Microsoft hesabınızı girin ve kurulumu tamamlayın kurulum bittikten sonra ayarlardan etkinleştirme kısmına gidin etkinleştirme durumunda Windows, Microsoft hesabınızla ilişkili bir dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyorsa Retail keydir eğer yazmıyorsa MAK ya da OEM keydir bunu da aramaya CMD yazıp yönetici olarak çalıştırın ve bu komutu girin lisans türünüz belli olacaktır. slmgr -dli

Çok teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz ve yardımlarınız için sayın Technopat üyeleri hepinize iyi günler dilerim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı