Vatan borcu ödendi

Gözün aydın. Vatan borcunu para karşılığı yapanlara selam olsun.

Kız babası: Askerliğini nerede yaptın evladım?
Damat adayı: Bedelli olarak yaptım efendim.
Kız babası: xxx (Ne dedi acaba?)

@AlgoritMa
39. Mekanize P. Tugayı 2. Hudut Alayı 3. Hudut Taburu 7. Hudut Bölüğü Hatay/Yayladağı
Karakol adını veremiyorum.
Askere gideceklere tavsiyeniz nelerdir?
İmkanın varsa bedelli yap. Ben 5 ay boyunca Hatay sıcağında 12 saat nöbet tuttum. Ama arkadaşlık ortamına diyecek bir şeyim yok.

Çocukluk hayalimdi asker olmak...
Nasip değilmiş diyelim...
1632399104825149830522.jpg
1632399136388289268542.jpg

3 kere elendim yeter artık dedim😀
Alakası yok bile. İsteyen istediği şekilde yapar. Askere gitmek abartılacak bir şey değil.

Kız babası: Askerliğini nerede yaptın evladım?
Damat adayı: Bedelli olarak yaptım efendim.
Kız babası: xxx (Ne dedi acaba?)
Bu doğru bir söylem değil.
İnanın herkes askerlik yapmak zorunda değil. İsteyene/imkanı olana alternatif sunmak bence doğru. Askere sırf zevkine gelen paralı züppleri de gördüm. Gerçekten çekilmez oluyorlar. Onların bedelli ypaması herkes için daha hayırlı olur. Çünkü askireye zaten gergin bir ortam. Özellikle er için.

@AlgoritMa
39. Mekanize P. Tugayı 2. Hudut Alayı 3. Hudut Taburu 7. Hudut Bölüğü Hatay/Yayladağı
Karakol adını veremiyorum.

İmkanın varsa bedelli yap. Ben 5 ay boyunca Hatay sıcağında 12 saat nöbet tuttum. Ama arkadaşlık ortamına diyecek bir şeyim yok.

Üniversite mezunu olmanın bir avantajı oluyor mu birlik içerisinde? Çok rahat yapan arkadaşlarım oldu kilo alıp gelenler var hatta. Bu kadar nöbet tutan arkadaşım hiç olmadı. Şimdi evde yatarak acısını çıkartın.

Hayırlı olsun. Nasipse bende ehliyeti alıp tecili bozudracağım. Normalde 2022 e ye kadar tecilim var ama iş bulma konusunda sıkıntı oluyor.
2 ekim de teorik ehliyet sınavım var.

Üniversite mezunu olmanın bir avantajı oluyor mu birlik içerisinde? Çok rahat yapan arkadaşlarım oldu kilo alıp gelenler var hatta. Bu kadar nöbet tutan arkadaşım hiç olmadı. Şimdi evde yatarak acısını çıkartın.

Olmuyor. Astçavuş'luk sınavına girip kazanırsan astçavuş olursun. Askeriye içinde sadece iş verirken ön planda olursun o kadar. Santral, yazıhane gibi yerlere alırlar. Nöbet olayı da hudut olduğu için fazla.

Gençler siz nasıl yaptınız bilmiyorum ama benimki çok saçmaydı. Koğuşta 1 tane pozitif çıktı. Hop tecrite. Sonra böyle böyle devam etti. Şaka değil sadece yedik, içtik, top oynadık ve uyuduk. Yemin töreni virüs yüzünden yapılmadı. 1 el ateş bile edemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı