Vatan mı Hepsiburada mı?

Fiyatlar yakınsa her daim Vatan.

*İleride sorunun olursa ikiside muhatabin olmayacak çünkü muhatabin yetkili servis olacak, onlar ne rapor verirse o gerceklesir. İlk 15 gün için ise Hepsiburada tercih ederdim, Vatanin oyalama vs. gibi yorumlarini goruyoruz.
Forumu biraz kurcaladım, daha önce başlıklar açılmış, orada da bu konu tartışılmış ve Hepsiburada ezici şekilde öne çıkmış.

Vatan'da 11900 TL, Hepsiburada 11400 TL. Hepsiburada'yı tercih ettim.

Satıcı HB olduğu için ilk 15 günlük sürede yokuş yapmayacaklarını düşündüm. İnternette bakınca Vatan'ın bazen iade ve değişim işlerinde yokuş yaptığı yazıyorudu.

Sonuç olarak HB'den aldım. Umarım sorun yaşamam.

Garanti sürecinin belirsizliğinden kurtulmak adına Vatan'ı tercih ederim fiyatlar birbirine yakınsa.

Servislik bir durum oluştuğunda Vatan'ın en yakın şubesine giderek ürünü teslim ediyorsunuz(sorunu belirterek) ve o ürüne hangi servis bakıyorsa kendileri yolluyor. Sana sadece ürünün durumunu internetten takip etmek kalıyor. Şahsen ben garanti için ürünü kargolama sorumluluğu üzerimde olduğunda biraz bunalıyorum. Ama sana kalmış.

Fiyatlar yakınsa her daim Vatan.
HB 11400, Vatan 11900 TL.
Fiyat aynıysa, Vatan'dan almak daha mantıklı
HB 500 TL daha ucuzdu.
İkisi de olur fark etmez ileride problem olursa ikisi de sizi servis ile uğraştıracak zaten fark etmiyor.

Burada kıyas fiyat olabilir uygun fiyatlı olanı alır geçerdim.
Böyle yaptım.
Vatan daha iyi olur, hangi ekran kartını alacaksınız?
3070 aldım
Vatan'dan alman daha iyi en azından muhatabın belli.
Satıcı HB olduğu için orada da muhatap sorunu yaşanmaz diye düşündüm.

Garanti sürecinin belirsizliğinden kurtulmak adına Vatan'ı tercih ederim fiyatlar birbirine yakınsa.

Servislik bir durum oluştuğunda Vatan'ın en yakın şubesine giderek ürünü teslim ediyorsunuz(sorunu belirterek) ve o ürüne hangi servis bakıyorsa kendileri yolluyor. Sana sadece ürünün durumunu internetten takip etmek kalıyor. Şahsen ben garanti için ürünü kargolama sorumluluğu üzerimde olduğunda biraz bunalıyorum. Ama sana kalmış.
Hocam Vatan'ı tercih etsem sırf bu nedenden tercih ederdim lakin onun da şu ilk 15 gün sürecinde iade için oyalamalarını okuyunca, bana daha önemli geldi bu husus. Sonuçta arızalı ürün gelirse bir de onla uğraşmak istemem.

Hayırlı olsun hocam. Ürün elinize ulaştığında sorun yoksa eğer öncelikle distribütörün kim olduğunu kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Kendi ekran kartımı gaming.gen.tr'den satın almıştım. Distribütörü Endeks Bilişim'miş. Garantiye göndermek istediğimde öncelikle gaming.gen.tr'den kargo kodu alarak onlara göndermem gerekiyor. Onlar Endeks Bilişim'e aktarıyor. Endeks Bilişim ise RMA Servis'e gönderiyormuş. Neyse ki servislik bir durum yaşamadım şu zamana dek.

Ekran kartımı kıtlık olduğu dönemde şans eseri denk getirerek satın aldığım için pişmanda olamıyorum. 😅

Forumu biraz kurcaladım, daha önce başlıklar açılmış, orada da bu konu tartışılmış ve Hepsiburada ezici şekilde öne çıkmış.

Vatan'da 11900 TL, Hepsiburada 11400 TL. Hepsiburada'yı tercih ettim.

Satıcı HB olduğu için ilk 15 günlük sürede yokuş yapmayacaklarını düşündüm. İnternette bakınca Vatan'ın bazen iade ve değişim işlerinde yokuş yaptığı yazıyorudu.

Sonuç olarak HB'den aldım. Umarım sorun yaşamam.
Hayırlı olsun, bence en mantiklisini yapmissin. Vatan'in bu konuda öne cikmasina sasirdim :D.

Hayırlı olsun hocam. Ürün elinize ulaştığında sorun yoksa eğer öncelikle distribütörün kim olduğunu kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Kendi ekran kartımı gaming.gen.tr'den satın almıştım. Distribütörü Endeks Bilişim'miş. Garantiye göndermek istediğimde öncelikle gaming.gen.tr'den kargo kodu alarak onlara göndermem gerekiyor. Onlar Endeks Bilişim'e aktarıyor. Endeks Bilişim ise RMA Servis'e gönderiyormuş. Neyse ki servislik bir durum yaşamadım şu zamana dek.

Ekran kartımı kıtlık olduğu dönemde şans eseri denk getirerek satın aldığım için pişmanda olamıyorum. 😅
Ne farkeder ki? Sonuçta siz bir yere gönderiyorsunuz, sonra kendi otomatik devam ediyor.
Hayırlı olsun, bence en mantiklisini yapmissin. Vatan'in bu konuda öne cikmasina sasirdim :D.
Ya valla Vatan'dan alırdım ama sırf şu ilk 15 günlük süreç için almadım. Falsolu bir kart gelse, Vatan'ın iade almamak için yokuş yapacağından o kadar eminim ki. E bir de 500-600 TL de fark var.

Ya bir de daha önce aynı başlık açılmış. 20 kişi yorum yapmış, 19'u HB demiş. Şimdi 20 kişi yorum yaptı, 19'u Vatan dedi. Ben anlamadım😃

Yeni konular

Geri
Yukarı