Vatan PC Montajı Güvenilir mi?

Adama kendin yap diyorsunuz da, tek yanlış harekette parça zarar görebilir. Oyuncak değil bunlar her parça ortalama 500-600 TL değerinde. Ekran kartı bile takılması en kolay parça iken zarar verip ortalama 1000-1500 TL'nizi çöpe atabilirsiniz. Elektrostatik olayından bihaber insanlar olabiliyor. En iyisi emin ellere toplatmak. Technopat sistem toplama videolarını izleyip gaza gelmeyin. Onlar profesyonel, siz belkide ilk kez bu işe bulaşıyorsunuz. Elinizde kalmasın.

Adama kendin yap diyorsunuz da, tek yanlış harekette parça zarar görebilir. Oyuncak değil bunlar her parça ortalama 500-600 TL değerinde. Ekran kartı bile takılması en kolay parça iken zarar verip ortalama 1000-1500 TL'nizi çöpe atabilirsiniz. Elektrostatik olayından bihaber insanlar olabiliyor. En iyisi emin ellere toplatmak. Technopat sistem toplama videolarını izleyip gaza gelmeyin. Onlar profesyonel, siz belkide ilk kez bu işe bulaşıyorsunuz. Elinizde kalmasın.
Bro ben geçen ilk sistemimi Technopat videolarına bakarak yaptım. Montaj sorunsuz geçti. PC'de ilk denemede çalıştı. Bence rahatlıkla yapabilir.

Bro ben geçen ilk sistemimi Technopat videolarına bakarak yaptım. Montaj sorunsuz geçti. PC'de ilk denemede çalıştı. Bence rahatlıkla yapabilir.
Dostum herkes tek denemede çalıştıracak diye bir kaide yok. Tanıdıklarım var kendileri bu konuya referans olabilirler. Yanlış kablo takımları ile PSU'yu patlatan ve bununla birlikte diğer OEM'lere zarar veren... Şükür ekran kartı R7 270 falandı da çok maddi ziyan oluşmadı.

Ben onlara montajlattırdım ve 1 aydır kulanıyorum hiçbir sorun yok ama nerede olduğuna bağlı ben Ankara/Batıkent şubesinden aldım ve montajlattırdım.

4 sene Kayseri Vatan'da çalıştım. Teknik servisteki arkadaşlar kitap gibi bilgisayar toplardı. Anneniz evi temizlemiş gibi tertemiz kurulum yaparlardı. Diğer mağazalarda nasıl bilmiyorum ama Vatan genel anlamda zaten oem sattığı için toplatabilirsiniz. Zaten toplarken bir sorun çıkarsa ürününüz değişimini de orada hemen yaparlar.
Her şube için kötü sistem toplamaları geçerli değil ama çoğunlukla sorunlar yaşanıyor.

Ben vatana verip toplattırıcam çünkü onlar hata yaparsa kendileri ücretsiz değişim yapıyorlar eğer ben hata yaparsam sistem çöp olmuş olur.

@snakebite ben Kayseri Vatan şubesinde maalesef kasa topladım ve bilgisayar bilginiz sıfır benden söylemesi.

Birinci ben Vatan Bilgisayarda çalışmıyorum ikincisi ben Vatan Bilgisayarda çalışırken bilgisayar bölümünde çalışmadım, üçüncüsü ise bilgisayar bilgim kasamı rahatlıkla toplayacak kadar fazla.

Ben Ankara/Batıkent şubesinde Cumartesi günü toplattım. Duyduklarıma nazaran daha iyi topladıklarını söyleyebilirim. Kablo yönetimi de yapmış, arkaya saklamış kabloları. Bilmiyorum ama ben beğendim toplamalarını. Ama sizin orada ki Vatan'ı bilmem.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı