Vbmeta.img nasıl kurulur?

TWRP'nin yükle kısmından img dosyası yükle diyerek yapılabilir.

Ya da bu dosyayı zipleyio ZIP dosyasının uzantısını MD5 yapıp Odin ile yüklenebilir.

İşte TWRP img kısmından kurmak istersem nereyi (boot, recovery. System image, vendor image) sececeğim?
Onu bilemediğim için açtım konuyu zaten.
Recovery veya System image olmadığı belli.

Bu şekilde Fastboot'tan kuracaksınız:
fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

Hocam cihazım G610F )j7 Prime)
Stock ROM'da iken recoveryden ADB ile kura gidip ADB'den ne kurmaya çalışsam olmuyordu
Reboot fastboot deyince ise System'da yeniden açıyordu.
Yani fastboot çalışır umarım.

İşte TWRP img kısmından kurmak istersem nereyi (boot, recovery. System image, vendor image) sececeğim?
Onu bilemediğim için açtım konuyu zaten.
Recovery veya System image olmadığı belli.

Hocam cihazım G610F )j7 Prime)
Stock ROM'da iken recoveryden ADB ile kura gidip ADB'den ne kurmaya çalışsam olmuyordu.
Reboot fastboot deyince ise System'da yeniden açıyordu.
Yani fastboot çalışır umarım.

Yedek alıp vendor kısmına deneseydininiz hocam böyle bir işleme girişöeden önce zaten yedeğinizin olması gerekir.

Yedek alıp vendor kısmına deneseydininiz hocam böyle bir işleme girişöeden önce zaten yedeğinizin olması gerekir.

Haklısınız ama tüm ROM işlemlerinden önce yedek almayan birine yedek al demek garip geldi bana.
Neyse denerim hocam sağ olun.

Evet :)
Backup alırken hata alıyorum.
"Unable to Mount Storage" diye.

Haklısınız ama tüm ROM işlemlerinden önce yedek almayan birine yedek al demek garip geldi bana.

Anlıyorum hocam ama böyle bir işlem yedeksiz ya da stock ROM suz yapılmamalı çünkü brick olma ihtimali var telefonun ve brick olduğu onda ya TWRP yedeğine dönmeniz ya da stock ROM'u cihaza atmanız lazım başka çözüm yolu yok çünkü @Umut Nas var mı hocam.

Anlıyorum hocam ama böyle bir işlem yedeksiz ya da stock ROM suz yapılmamalı çünkü brick olma ihtimali var telefonun ve brick olduğu onda ya TWRP yedeğine dönmeniz ya da stock ROM'u cihaza atmanız lazım başka çözüm yolu yok çünkü @Umut Nas var mı hocam.

Hatanın nedenini buldum.
USB OTG ile kuruyorum yazılımları.
Select Storage'ye bastığımda OTG kısmı seçili idi yani USB OTG'ye kaydetmeye çalışıyormuş.
OTG takılı olmadığı içinde kaydedememiş.

Nereye yedek almaya çalıştınız hocam.
Bir de sistem var mı içinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı