VDROP nedir?

HWInfo da gösterdi ama HWMonitor de neden göstermiyor anlamadım. MSI afterburner da çalışmamaya başladı.
Çeviriciden baktım başını doğru okuyabilmişim. Arapça olarak yazman ironi mi yoksa daha az dikkat çeksin diye mi? :)
MSI Afterburner, HWMonitor ve Windows güncel mi? Tuhaf bir durum.
Tamamen iğneleme amaçlı sanırım. Hani halkımızda Arapça yazılan her şeye amin deme gibi bir huy var ya...

MSI Afterburner, HWMonitor ve Windows güncel mi? Tuhaf bir durum.
Tamamen iğneleme amaçlı sanırım. Hani halkımızda Arapça yazılan her şeye amin deme gibi bir huy var ya...
Hepsi güncel.
1588368030940.png

Mode 2 yapıp voltajı 1.375 e ayarlayınca %100 yük altında aldığım değerler resimdeki gibidir. En düşük 1.331 en yüksek de 1.381V olmuş sizce yeterli mi? @Shimada Sensei

Son düzenleme:
Dün konuma yazmıştın. BIOS'u eski sürüme almama rağmen yine de stres testinde kapandı. Chipseti falan güncelledim. Yine kapattı. Önceden çok iyi bir şekilde kullanırken 4.1GHz 1.375V şimdi kullanamıyorum. Kısaca şey soracağım buradan hangisi seçmeliyim?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 31
Nasıl yani, daha önce Prime95 yapıyordun ve kapanmıyordu? XMP'de kapalı neden?

OCCT hiç kapanmıyordu. 20 DK %100 yükü bindiriyordum. 15-20 dk da hiç kapanmıyordu. Şimdi ise aynı ayarlarda 3 dk olmadan kapanıyor. Bilgisayarı sıfırlasam çözülür mü?
Ve XMP kapalı her zaman.
İşin komik yanı 4.0GHz 1.3125 20 dk sıkıntı yok. Fakat 4.1GHz 1.375 çalışmaması bana garip geliyor. Bişey mi bozuldu işlemcide hiç böyle sorun yaşayan yok mu ya.

Voltaj kaynaklı dejenere olma durumunda böyle bir sorun olabiliyor. Aynı frekans için çok daha fazla voltaj isteyebiliyor veya hiç çıkamıyor. Ama, hemde koca bir AMA 1.375V'la 1 haftada neyin dejeneresi? Yani imkansız.

CPU Loadline Calibration mode 3 ve mode 4 yapıp dener misin? Çok tuhaf bir durum.

Voltaj kaynaklı dejenere olma durumunda böyle bir sorun olabiliyor. Aynı frekans için çok daha fazla voltaj isteyebiliyor veya hiç çıkamıyor. Ama, hem de koca bir ama 1.375V'la 1 haftada neyin dejeneresi? Yani imkansız.

CPU loadline calibration mode 3 ve mode 4 yapıp dener misin? Çok tuhaf bir durum.

Peki deneyeceğim. Benim de sinirim bozdu. Bakıyorum millet 4.1GHz 1.350 çalıştırıyor. Ben 1.3750 çalıştırmayı tam başardım. 1 hafta sonra stres testinde kapanmaya başladı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı