VDS ile üzerime sahte ihbar gönderildi

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba panelci 10 yaşında bir çocuğa maruz kalarak toksik gazlarla zehirlenme yaşadım. Bunun hakkında konu açmıştım merak ettiğim bir şey daha var. Bana VDS ile sahte ihbar gönderdiğini söylüyor VDS nedir? Ve sahte ihbar gönderdiği zaman bu anlaşılınca karşı taraf zararlı çıkar ve anlaşılır değil mi?

Merhaba panelci 10 yaşında bir çocuğa maruz kalarak toksik gazlarla zehirlenme yaşadım. Bunun hakkında konu açmıştım merak ettiğim bir şey daha var. Bana VDS ile sahte ihbar gönderdiğini söylüyor VDS nedir? Ve sahte ihbar gönderdiği zaman bu anlaşılınca karşı taraf zararlı çıkar ve anlaşılır değil mi?

VDS sanal makinedir. Sanal makineden ihbar bastığı için kendi IP adresi ile basmış olmaz. Fakat işin peşini bırakmazsanız VDS'i sağlayan şirket VDS'i alan şahsı yani muhtemelen panelci çocuğu eleverir.

Karşı taraf para cezası alıyor diye biliyorum Max. Kendisinin tam ismini bulamazlarsa veya hiçbir şeyini bulamazlarsa ceza bile kesmezler. İhbarı zaten yollasaydı evinizi polisler basardı, veya ihbarın sahte olduğunu anlayıp gelmemişlerdir.

Şimdi, siber güvenlik iyi çalışıyor olsaydı, size 'gidin savcılığa başvurun' diye öneri sunabilirdim. Fakat siber güvenlik şubeleri ve savcılar, bu tarz olayları umursamıyor bile. Kısacası, bir şey yapamazsınız. Hiçbir cihazınızda illegal bir şey bulundurmayın, prosedür gereği sadece ifadeniz alınır.

Karşı taraf para cezası alıyor diye biliyorum Max. Kendisinin tam ismini bulamazlarsa veya hiçbir şeyini bulamazlarsa ceza bile kesmezler. İhbarı zaten yollasaydı evinizi polisler basardı, veya ihbarın sahte olduğunu anlayıp gelmemişlerdir.
Daha yarım saat önce oldu olay eğer buna inanılırsa ne zaman polisler gelebilir?

Yalan söylüyordur bir şey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı