VDSL 100Mbps hızlarda kesilmeler yaşanıyor

Ardawai

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12450H | RTX 4050 6GB | 16GB DDR4 3200MHZ | CT500P3PSDD8 SSD |

Excalibur G870
Arkadaşlar merhaba modemim VMG-1312-T20b
VDSL altyapım 85Mbps destekliyor olarak gözüküyor. TurkNet kullanıcısıyım, hattıma 79Mbps tanımlandı.
İlk başta talebim üzerine internet hızımın 100Mbps'ye çıkarılmasını istiyorum diye talep açtım ve 100Mbps, 15 upload şeklinde kullanıyordum.
100Mbps internet hızımda ara ara kesilmeler kopmalar yaşıyordum ve bundan sıkılıp destek talebi açtığımda hızımı 79'a düşürdüler ve kesintiler yine devam ediyor ara sıra 79Mbps paketinde 8 upload alıyorum. Şu an öneriniz nedir, 100Mbps paketine geri çıkmayı talep ediyim mi?

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Stabil internet deneyimi kullanana kadar hızı düşürmeye devam et, belli ki altyapın kaldırmıyor.
Santral hemen yanımda 50m yakınımda santral dan gelen hızım 123MBPS olarak modemime 100mbps olarak ( sağlıklı ulaştığını, sorunsuz ulaştığını söylediler) 99mbps hız alıyordum ama ara ara kesintiler mevcut oluyor?

Santral hemen yanımda 50m yakınımda santral dan gelen hızım 123MBPS olarak modemime 100mbps olarak ( sağlıklı ulaştığını, sorunsuz ulaştığını söylediler) 99mbps hız alıyordum ama ara ara kesintiler mevcut oluyor?
Anladım. O zaman problem ya Turknet tarafındadır ya da modemde, büyük ihtimalle Turknet hatalı.

Geri
Yukarı