VDSL destekleyen modemimi ADSL kullanıyorum

Türk Telekom kullanıyorum ve internetimde bir süredir yavaşlama oluyordu. Ayda 85 TL ödüyoruz o fiyatta paketlere baktım genelde 24Mbps'ye kadar internet veriyorlar. Araştırdığım ve anladığım kadarıyla ADSL modemler teorik olarak 24Mbps hız sunabiliyorlar. Bende modemin yönetim paneline girdim. Birinci fotoğrafta "Mevcut Hız" ve "Maksimum Hız" yazıyordu ve sonradan fark ettim modemim ADSL2+ kullanıyordu ama ikinci fotoğrafta modemin modelinde VDSL2 yazıyor. Ben bunu nasıl değiştiririm ve değiştirebilir miyim?

1.png
2.png

Hattınıza gelen internetin türü orada yazıyor ADSL hizmeti aldığınız için ADSL2+ olarak gözüküyor. 2. fotoğrafta modemin VDSL desteklediği belirtilmiş. VDSL hizmeti almadan oradaki yazıyı değiştirme gibi bir şansınız yok.

O tipi firma belirliyor, bizim değiştirebileceğimiz bir şey değil, modemin tek yapabildiği o prokolü belirleyip sinyalleri ona göre yorumlamak :)
Peki şimdi benim onu değiştirmem için firmayı arayıp talepte mi bulunmam lazım ?
Açılımı İnternet Servis Sağlayıcı Türk Telekom,Superonline,Türknet gibi.
Şu an Türk Telekom kullanıyorum. Aynı modem bende kalsa ve TurkNet'e geçiş yapsam oluyor mu ?

Peki şimdi benim onu değiştirmem için firmayı arayıp talepte mi bulunmam lazım ?

Şu an Türk Telekom kullanıyorum. Aynı modem bende kalsa ve TurkNet'e geçiş yapsam oluyor mu ?
değiştireceklerini zannetmiyorum, daha yüksek bir pakete geçmeniz gerekir sanırım, ama denemekten zarar gelmez :)

Geri
Yukarı