VDSL Modem Önerisi

sercansolmaz80

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yakın zamanda kullandığım ZyXEL VMG3312-B10B VDSL modemim ömrünü doldurdu, kopmalar yaşamaya başladım ve bende yeni modem almaya karar verdim. İnternet hızım şuan 24 mbps ve altyapım 50 mbps kadar destek vermekte. Aşağıdaki 3 modemi beğendim fakat Tp-link modeli biraz tuzlu gibi. Sizce hangisini almalıyım? (Alternatiflere açığım)

Keenetic Omni DSL N300​

Zyxel VMG3312-T20A​

TP-Link Archer VR300 AC 1200​

Ek olarak bu ASUS modem de hoşuma gitti fakat yazılımsal sorunları olduğu söyleniyor:

AC750 ve AC51 aynı seri model ürünler, sadece isimleri değişik. Bende bir alt modeli olan DSL-N16 kullanıyorum 4 yıla yakındır memnunum.
Yanıtın için teşekkür ederim. N16 modelinde 2 adet anten vardı sanırım. AC modellerinde 3 adet anten var. Çekim gücü açısından çok bir fark olur mu acaba? Asus modemlere biraz daha yakınım çünkü bir adet Asus routerım var 2 senedir kullanıyorum ve memnunum.

Keenetic modemleri tavsiye ederim. Omni modelini kullanıyorum. Memnunum.
Yanıtın için teşekkürler. Keenetic modemlerin çok övüldüğünü ve memnun kalındığını gördüm forumlarda. Fakat daha önce hiç deneyimlemediğim ve modemim bozulana kadar adını bile duymadığım bir marka. Asus ile aralarında 40-50 TL arası bir fiyat farkı var kararsız kaldım.

hocam ben de asus ac750 modem var. gayet sorunsuz şekilde kullandım. modem arayüzü vs çok iyi. ozellıkle oyunlarda düşük ping sayesinde kasma donma olmuyor. tek eksiği fiber desteğinin olmaması. fiber modem aldım ben de şuan boşta duruyor.

hocam ben de asus ac750 modem var. gayet sorunsuz şekilde kullandım. modem arayüzü vs çok iyi. ozellıkle oyunlarda düşük ping sayesinde kasma donma olmuyor. tek eksiği fiber desteğinin olmaması. fiber modem aldım ben de şuan boşta duruyor.
Yanıtın için teşekkürler. Modemin garantisi var mı ve satmayı düşünür müsünüz acaba?

Geri
Yukarı