VDSL2 Modemden, TL-WR841ND Routera Ne Kadar Hız Kaybı Oluşur?

Lucie

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam elimde VDSL2 modem var. Bana gelen hız 80/8 ve elimde bir de router var.
Routerı, VDSL'e bağlasam ne kadar hız kaybı yaşanır? Ya da yaşanır mı?

Adsız.png

Router şu: TL-WR841ND.

Keenetic Omni DSL ile Mercusys router kullanıyorum. Yaklaşık 20 metre kablo ile bağlı. Hızım 50 ve ikisi de görüyor.

Yani sıkıntı olmaz diyorsunuz.

@RecepBaltaş'ıSevenİnsan Bu arada daha 80Mbps falan almıyorum. Hat çekildi ölçüm cihazından gördüğüm o kadardı. Muhtemelen bana o kadar gelcek. Bir de sormak istediğim birşey var.
Aynı routerı kullanıyorsunuz, kurulum yaparken nelere dikkat ederek kurdunuz? Pek bilgim yok kurarım ama zamanımı alsın istemiyorum. Bahsedebilir misin?

Mesela, şu video yeterli olur mu? Kurulum videosu TP-Link

Son düzenleme:
Yani sıkıntı olmaz diyorsunuz.

@RecepBaltaş'ıSevenİnsan Bu arada daha 80Mbps falan almıyorum. Hat çekildi ölçüm cihazından gördüğüm o kadardı. Muhtemelen bana o kadar gelcek. Bir de sormak istediğim birşey var.
Aynı routerı kullanıyorsunuz, kurulum yaparken nelere dikkat ederek kurdunuz? Pek bilgim yok kurarım ama zamanımı alsın istemiyorum. Bahsedebilir misin?

Mesela, şu video yeterli olur mu? Kurulum videosu TP-Link
Evet, yeterli olur. Bandwidth kontrolü gerekiyorsa bu rehberi kullanabilirsiniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrardan selam. Router'ı taktım ve çalıştırdım tek yaptığım şey reset fabrika ayarlarına dönmek oldu. İP adresini kendisi otomatik bulup ayarlamış. Ben hiç birşey yapmadım ayrıca, herhangi hız kaybı yaşamadım. Modemden 75 Mbps alıyorsam, router'da 75 Mbps veriyor. Arada tabi ki farkedilmeyecek kayıplar oluşabilir. Yani sorunum yok. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı