VDSL'de Ping Ne Kadar Olmalı?

Pherimenium

Kilopat
Yer
Antakya/Hatay
Daha fazla  
TürkNet kullanıcısıyım. 35 Mbps download, 3 Mbps de upload hızım var. Ping değerim 35 çıkıyor. VDSL modem kullanıyorum. Bazı oyunlarda başkaları telefondan sosyal medyaya geçince takılma oluyor. VDSL için 35 ping değeri iyi midir?

Oynadığınız oyunun sunucu ile aranızda olan mesafeden kaynaklanıyor, değerler gayet iyi.
Oyun olduğunu sanmıyorum dostum büyük ihtimal Speedtest serverlarında 35 Ping görüyor. Bu durum normal. Van'da otursan bile Turknet'i Istanbul'dan kullandığını düşünüp ping atıyor o yüzden yüksek çıkıyor.

Oyun olduğunu sanmıyorum dostum büyük ihtimal Speedtest serverlarında 35 Ping görüyor. Bu durum normal. Van'da otursan bile Turknet'i Istanbul'dan kullandığını düşünüp ping atıyor o yüzden yüksek çıkıyor.
Eğer oyun değil ise dediğinize katılıyorum :)

Teşekkür ederim düşürülme imkanı var mı diye müşteri hizmetlerine yazdım bakalım. Cevap bekliyorum.
1- Değer kesinlikle yüksek değil.
2- Değer yaptığınız test sunucusuna olan uzaklığa göre değişir. Müşteri hizmetleri bu konuda bir şey yapamaz.

Speedtest siteleri bildiğim kadarıyla en yakın sunucuya bağlanıyor, dolayısıyla ping düşük oluyor. R6 gibi online oyunlarda oyunun sunucusu yeri geliyor farklı kıtalarda bile olabiliyor ki bu pingi anormal arttırıyor. Genel manada sunucuyla olan mesafenize göre pinginiz belirleniyor. Benim R6'da EU serverlarda 59-75 arası. 80, 90'ları geçmediği müddetçe pek bir problem yok bence. Anlık 100'lere falan yükselmesi bir problem arz etmez sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı