Vega 8 vs 300TL Ekran Kartı

Anlamak mı istemiyorsun yoksa ben mi yanlış anlatıyorum kardeş GTX 750ti daha çok FPS alıyor Vega 8 den.
Konu daha fazla FPS alması değil konunun açılış amacı F/P oranı yüksek olan ürünü seçmemde fikir alışverişi. GTX 750ti 400 lira civarı bulunurken sadece bu işlemciyi 500 liraya bulabiliyorum değer mi onu soruyorum ?

750 Ti Vega 8'den daha performanslı baktığım videolarda. 750 Ti Gta 5'de fxaa açık 1080p yüksek ayarlarda 50 FPS alırken, Vega 8 fxaa kapalı 1080p normal ayarlarda aynı değeri veriyor. Bu arada sen ekran kartına en fazla ne kadar verebilirsin?

750 Ti Vega 8'den daha performanslı baktığım videolarda. 750 Ti Gta 5'de fxaa açık 1080p yüksek ayarlarda 50 FPS alırken, Vega 8 fxaa kapalı 1080p normal ayarlarda aynı değeri veriyor. Bu arada sen ekran kartına en fazla ne kadar verebilirsin?
300 hadi diyelim 350 daha fazla bütçem yok maalesef.
Reis az önce letgodan 750ti buldum 300 TL idi sen bu arada 2. El alıyorsun değil mi?
Ankarada fiyatlar öyle maalesef..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vega 8 720P(Low) ayarlarda ortalama 46 FPS veriyor bütçen yetiyorsa 3400G(Vega 11) tercih edebilirsin eğer aralarında çok fiyat farkı yok ise. HD 7850 ise hemen hemen aynı performansı veriyor Vega 8 ile. Ya da ikinci el R9 270X alabilirsin 450-500 TL arasında.

Bu değerleri nasıl alabiliyor RX 560 Ryzen 3 2200G ile dona dona oynuyorum.

Bu değerleri nasıl alabiliyor RX 560 Ryzen 3 2200G ile dona dona oynuyorum.
Intel UHD 630 ile 30 FPS'de oynuyorlar, RX 560 ile donmaması lazım.

@Batuhan Bolat Sahibinden mi yoksa Letgodan mı satın alacaksın ve nerede yaşadığını bilmiyorum fakat aklımda bulunan modelleri performans sıralaması olarak büyükten küçüğe doğru yazacağım bunlardan bütçene uyanı bulursan iyi olur.

R9 270X>R9 270>R7 265>GTX 750 Ti

Bu arada ikinci el alırken kartı baya incelemekte fayda var :D özellikle AMD kartları çünkü daha önceden BGA işlemi görmüş olabilir o yüzden bunu göz önünde bulundur. R7 265 ve GTX 750 Ti yine çok ısınmayan kartlar(tamir görmüş olasılığı daha düşük) o yüzden tercihini bu ikisinden birine kullanmak daha mantıklı olabilir.

Son düzenleme:
Intel UHD 630 ile 30 FPS'de oynuyorlar, RX 560 ile donmaması lazım.

@Batuhan Bolat sahibinden mi yoksa Letgo'dan mı satın alacaksın ve nerede yaşadığını bilmiyorum fakat aklımda bulunan modelleri performans sıralaması olarak büyükten küçüğe doğru yazacağım bunlardan bütçene uyanı bulursan iyi olur.

R9 270X>R9 270>R7 265>GTX 750 Ti.

Bu arada ikinci el alırken kartı bayağı incelemekte fayda var :D özellikle AMD kartları çünkü daha önceden BGA işlemi görmüş olabilir o yüzden bunu göz önünde bulundur. R7 265 ve GTX 750 Ti yine çok ısınmayan kartlar(tamir görmüş olasılığı daha düşük) o yüzden tercihini bu ikisinden birine kullanmak daha mantıklı olabilir.

Bende mi sıkıntı var anlamadım ki başka oyunlarda da sıkıntı yaşamıyorum.

@Tunahan£Wkbukut Ya Youtube'da bulunan sistem test videoları yanlış ya oyunda eksik dosya var yada sistemde sorun var :D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Tunahan£Wkbukut ya YouTube'da bulunan sistem test videoları yanlış ya oyunda eksik dosya var ya da sistemde sorun var :D.

Sistemde sıkıntı olması için her oyunda aynı şeyi yapması gerekmez mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı