Venezuellanın Geleceği

JollySceptre

Hectopat
Öncelikle Venezuella'da olan olaylardan, halkın ayaklanmasından haberiniz yoksa bir kaç dakikanızı ayırıp haberlere bakmanızı öneriyorum.

Şimdi ortada şöyle bir gerçek var:
Venezuella Dünya Petrol Rezervinin Yaklaşık %18 ine sahip aynı zamanda Venezuella Dünyanın en büyük 4. altın rezervlerine de sahip.

Şimdi özet geçmek gerekirse ekonomik krizden bunalan halk ayaklanıyor (ayaklanıyor dediysem bayaa çatışma var, yaralılar ve ölüler var) ve siyasetçi olduğu iddia edilen Juan Guaido isimli şahıs kendini geçici başkan ilan ediyor. Ardından Donald Trump yani ABD'nin günümüzdeki 45. başkanı, bunu onaylıyor ve Juan Guaido'yu geçici başkan olarak tanıyor.

Şimdi sizlere soruyorum bu işin sonu nereye varacak? Yine ABD ve Petrolün kesiştiği yerdeyiz. Sizce ABD bir şekilde Venezuella'nın kaynaklarını alıp orayı şu ankinden çok daha yaşanmaz bir hale mi getirecek? Venezuellaları nasıl günler bekliyor? Bu devrim onların yararına mı zararına mı gerçekleşecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabiki yine ABD kazanacak kimse kendini kandirmasin. Ben biliyordum böyle olacağını bu darbe felan dediler ya tam dedim kesin askeri darbe yakında olacak dedim ve adam ağzıyla söyledi komutanlarla konuştum demiş Venezuela saden bitmişti . darbe ne zaman iyi olur ki ? Halk saden düştüydü bi tekmede devletten yiyecekler. ABD nin zamanında kurdugu çarklar yavaş yavaş dönüyor.

Geri
Yukarı