Vergisiz telefon gerçek oldu

Vergisi telefon  öğrencilere çıkartılacaktı ancak insanlar bunu öğrenciler üzerinden kendileri için kullanacaktı. Mesajları biraz karışık yazmışım. Tamam onlarda alsın ama eğer öyle bir şey olacaksa herkese olmalı. Bu karara sevinecek kesim belliydi ve bu onları mutlu edecektir eminim. Bun burada %100 vergi ile telefon satışını desteklemiyorum. Sanırım yine anlatamadım kendimi. 😞
Oh alsınlar en doğal hakkımız hep onlar mı bize kazığı atacak biraz onlar tatsın.

Vergisi telefon  öğrencilere çıkartılacaktı ancak insanlar bunu öğrenciler üzerinden kendileri için kullanacaktı. Mesajları biraz karışık yazmışım. Tamam onlarda alsın ama eğer öyle bir şey olacaksa herkese olmalı. Bu karara sevinecek kesim belliydi ve bu onları mutlu edecektir eminim. Bun burada %100 vergi ile telefon satışını desteklemiyorum. Sanırım yine anlatamadım kendimi. 😞

Anladım hocam, haklısınız aslında herkes üniversiteye giden yakınından "bana bir iPhone alırsın artık" gibi isteklerde bulunacaktı.

Telefon açısından makul sayılabilen bir gelişme. Arkadaşların icraatlerini sevmesem de durumu olmayan öğrencilere faydası dokunabilir. Memnun olmayanların tek derdi IPhone'u daha ucuza almak olduğu için fikirlerini pek önemsemeye gerek yok. 9500 TL'ye gayet iş görebilen gündelik kullanıma uygun bir telefon alınabilir. Bilgisayar işi fiyasko orasını konuşmaya gerek yok.
Vestelleri görelim beyler.
Boş yorum.

Telefon açısından makul sayılabilen bir gelişme. Arkadaşların icraatlerini sevmesem de durumu olmayan öğrencilere faydası dokunabilir. Memnun olmayanların tek derdi IPhone'u daha ucuza almak olduğu için fikirlerini pek önemsemeye gerek yok. 9500 TL'ye gayet iş görebilen gündelik kullanıma uygun bir telefon alınabilir. Bilgisayar işi fiyasko orasını konuşmaya gerek yok.

İş görebilir çoğu evet ama ben insanların sırf telefon olsun diye aldıklarını pek zannetmiyorum, öğrenci oyun da oynayacak sonuçta. Neyse iyi bir şey bekleyerek zaten aptallık etmiş olduk.

Böyle olacaksa baştan niye gazladılar o zaman? Yok vergisiz telefon olacak, yok bilmem kaç binlik telefon şu kadara inecek falan dendi. Sonuç? TR üretimi Şayomi. Biz ne anladık bu işten?

Savunulacak bir tarafı yok, sağda solda ballandıra ballandıra vergisiz telefon diye vaat vermeyecektiler o zaman, bizi de bir beklenti içerisine sokmayacaklardı.

Beklenti içerisine soktular, balon patladı.

Oh alsınlar en doğal hakkımız hep onlar mı bize kazığı atacak biraz onlar tatsın.
Ama o zaman da ben 30 bin TL vereceğim adam 15 bin verecek? Ben neden fazla veriyorum?
Anladım hocam, haklısınız aslında herkes üniversiteye giden yakınından "bana bir iPhone alırsın artık" gibi isteklerde bulunacaktı.
Evet demek istediğim buydu.

Şu an her şey çok pahalı zaten. Telefon indirimi çok da rahatlatmaz insanları. Belki hiç alamayacak olanlar alabilir bilmiyorum. Ben hergün yola gidiyorum ve 600 TL yakıt alıyorum deponun yarısı bile dolmuyor. İş dışında başka bir yere daha gitsem asgari ücret kadarını yola veririm herhalde.

Böyle olacaksa baştan niye gazladılar o zaman? Yok vergisiz telefon olacak, yok bilmem kaç binlik telefon şu kadara inecek falan dendi. Sonuç? TR üretimi Şayomi.

Savunulacak bir tarafı yok, seçim meydanlarında ballandıra ballandıra vergisiz telefon diye vaat vermeyecektiler o zaman, bizi de bir beklenti içerisine sokmayacaklardı.

Beklenti içerisine soktular, balon patladı.
Senin böyle bir beklentiye girmen hataydı çünkü. Az biraz siyasilerin ne olduğunu bilen biri olsaydın gereksiz yere bel bağlamazdın buna. Ben durumdan memnun değilim ama en azından ihtiyacı olan arkadaşlara faydası dokunabilecek bir fırsat telefon bazında.

Ama o zaman da ben 30 bin TL vereceğim adam 15 bin verecek? Ben neden fazla veriyorum?

Bir kere şunu düşünmeleri lazım, gençler yazılım yapmak istiyor ama bilgisayarları yok veya yetersiz. Sonra yatıyor bu gençler diye dolaşırlar etrafta. İnsanlara fırsat verip çalışmasalar tamam da onu da yapmıyorlar.

İş görebilir çoğu evet ama ben insanların sırf telefon olsun diye aldıklarını pek zannetmiyorum, öğrenci oyun da oynayacak sonuçta. Neyse iyi bir şey bekleyerek zaten aptallık etmiş olduk.
Bu siyasilerden nasıl bir beklentiniz oluyor sizin anlamakta güçlük çekiyorum. Durumu olmayan öğrencilere gündelik kullanımda ihtiyacını karşılayabilecek telefonlar belirlenen fiyat sınırlarında bulunabilir. Gönül ister daha iyi şartlarda daha iyi ürünler kullanılsın ama şartlar belli.

Geri
Yukarı