Veri depolamak için neden harici HDD kullanılıyor?

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
Neden böyle bir şey insanlar? Düşünce cortlayacak bir aygıt. Tamam diyebilirsiniz: "o zaman düşürmeyeceksin." diye ama insanlık hali. Ucuz olduğu için mi tercih ediliyor? Veya USB'de saklamak daha mı iyi? Karar veremedim bir türlü.

Genellikle ucuz olduğu için ve haraket ettirilmeyeceği için. Adı üstünde sabit disk. Ben de 13 yıllık bir disk kullanıyorum hala sapasağlam.

Neden böyle bir şey insanlar? Düşünce cortlayacak bir aygıt. Tamam diyebilirsiniz: "o zaman düşürmeyeceksin." diye ama insanlık hali. Ucuz olduğu için mi tercih ediliyor? Veya USB'de saklamak daha mı iyi? Karar veremedim bir türlü.
Hocam SSD'ler HDD'lere göre kat kat pahalı ayrıca harici HDD'lerin içinde sarsıntı emiciler var düşünce elbet koruma sağlıyordur.

GB/Fiyat olarak bakıldığında en makul depolama aygıtı. 2 TB SSD alacak olursanız servet ödemeniz gerekiyor tabiri caizse. Yüksek fiyatlı USB bellekler de aynı şekilde, hem yüksek depolama alanına sahip modelleri çok nadir, hem de çok pahalı. Ayrıca bahsettiğiniz gibi düşünce de cortlamıyorlar, HDD kılıfları ve çantaları boşuna yok.

Genellikle ucuz olduğu için ve haraket ettirilmeyeceği için. Adı üstünde sabit disk. Ben de 13 yıllık bir disk kullanıyorum hala sapasağlam.
Yalnız arkadaş dahili hdd den değil, hariciden bahsediyor. Soruya gelecek olursak evet daha ucuz fiyata daha yüksek alan kapsayan bir hdd alabiliyorsunuz. Dediğiniz düşürme gibi problemlerden doğan sorunlar eski harici hdd lerde bulunuyordu. Düşürmeyi bırak çalışırken haraket ettirmek bile sorun yaratabiliyordu bazı hddlerde. Fakat teknoloji çok gelişti o zamandan bu yana. Şahsen veri yedeklemek için harici SSD almak yerine HDD alırım. Gerçi artık cloud sistemleriyle ona da gerek yok ama.

GB/Fiyat olarak bakıldığında en makul depolama aygıtı. 2 TB SSD alacak olursanız servet ödemeniz gerekiyor tabiri caizse. Yüksek fiyatlı USB bellekler de aynı şekilde, hem yüksek depolama alanına sahip modelleri çok nadir, hem de çok pahalı. Ayrıca bahsettiğiniz gibi düşünce de cortlamıyorlar, HDD kılıfları ve çantaları boşuna yok.

Taşınırken kasam düşmüştü ekran kartı kırılmıştı fakat HDD hala sağlam.

Yeni konular

Geri
Yukarı