Veri giriş sistemi nasıl kodlanır?

DallasG

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sizlere bir sorum var. Yapmak istediğim bir sistem üzerine sizden fikir almak istiyorum. Mevcut olarak çalıştığım işte:
  • Portatif ve mobil olarak;
  • Yolcular havalimanına geldiğinde tek tek hepsine "tik" atabileceğim,
  • Kaç adet bagajları olduğunu sayı olarak sisteme girebileceğim (örneğin: "Mehmet ailesi: "10" adet bagaj check-in yaptırdı" gibi),
  • Her aileye kişi başı düşen bagaj hakkını hem editleyip hem de görüntüleyebileceğim,
  • Bu sisteme girilen veriyi aynı anda birden fazla cihaz üzerinde görüntülenebilecek ve her bir cihazın kullanıcısı tarafından editleme izni olacak şekilde bir uygulama yapmak ya da buna benzeyen alternatifleri kullanmak istiyorum.
Kullanılacak cihazlar: Tablet ya da Akıllı Telefon.

Yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yamak istediğiniz liste halindr sadece kendiniz için bir uygulama ise basit bir CRUD operasyonu yapacaksınız.

Web tabanlı mı olacak, uygulama tabanlı mı?

Her türlü bir veritabanı gerekli: MySQL, MsSQL, Postgres veya MongoDB

Ben yerinde olsam web tabanlı yapardım, her yerden erişebilmek için. Hızlı bitmesi için PHP seçerdim, framework olarak Laravel.

Ancak alternatif olarak; NodeJS, ReactJS, NextJS, Ruby on Rails, .net CORE, Django veya Flask
Ancak bunlar çok daha vakit ve efor istiyorlar.

Uygulama tabanlı olacaksa; .NET Core veya Kotlin

Benim tercihim .NET Core olurdu çünkü masaüstü portu daha kolay olur benim düşünceme göre.

Web için Laravel ile LEMP veya LAMP stack deneyebilirsin.

Uygulama tabanlı için .NET Core tercih ederdim.

Veritabanı tercihim: MySQL

Yeni konular

Geri
Yukarı