Vestel 49UB8300 Xbox One S İçin Upscale Desteği Var mı?

Baris_Er

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4K 49 inch (VESTEL 49UB8300) bir televizyonum var. Xbox One X almak için bütçem yetersiz. Bu sebepten Xbox One S almayı düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla 1080P görüntü veriyor Xbox One S. Destekleyen TV'lerde de 4K Upscale ediliyormuş.
Benim televizyonumda da bu Upscale desteği olup olmadığını tam bilemiyorum. Bilgilerine baktığımda da Upscale ile ilgili bir şey göremedim. Sorum şu eğer Upscale olmazsa 1080P görüntü verirse 4K TV'de görüntü ne kadar bozulur? TV ile aramda mesafe olacak tabi oyun oynarken. Görüntü doyurur mu çok mu rahatsız eder? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
One S zaten 4K çıkış veriyor. Kaldı ki upsacaling işlemini TV değil, XBOX'ın kendisi zaten yapabiliyor.

4K görüntü almak için:

Çözünürlüğünüzü ayarlamak ve her şeyi 4K’ye ölçeklemek için kılavuzu açmak üzere Xbox düğmesine basın, Sistem > Ayarlar > Görüntü ve ses > Video çıkışı’nı seçin. TV çözünürlüğü için 4K UHD’yi seçin.

Çözünürlüğünüzü daha düşük bir çözünürlüğe ayarlamak ancak 4K içerik yürütüldüğünde 4K’ye geçiş yapmak için:
  1. Kılavuzu açın ve Sistem > Ayarlar > Görüntü ve ses > Video çıkışı’na gidin ve ardından TV çözünürlüğü’nün 720p veya 1080p olarak ayarlandığından emin olun.
  2. Gelişmiş video ayarları’nı seçin ve 4K’ye izin ver’in işaretli olduğundan emin olun.
Ben direk 4K UHD olarak ayarlayın derim.
One S zaten 4K çıkış veriyor. Kaldı ki upsacaling işlemini TV değil, XBOX'ın kendisi zaten yapabiliyor.

4K görüntü almak için:

Çözünürlüğünüzü ayarlamak ve her şeyi 4K’ye ölçeklemek için kılavuzu açmak üzere Xbox düğmesine basın, Sistem > Ayarlar > Görüntü ve ses > Video çıkışı’nı seçin. TV çözünürlüğü için 4K UHD’yi seçin.

Çözünürlüğünüzü daha düşük bir çözünürlüğe ayarlamak ancak 4K içerik yürütüldüğünde 4K’ye geçiş yapmak için:
  1. Kılavuzu açın ve Sistem > Ayarlar > Görüntü ve ses > Video çıkışı’na gidin ve ardından TV çözünürlüğü’nün 720p veya 1080p olarak ayarlandığından emin olun.
  2. Gelişmiş video ayarları’nı seçin ve 4K’ye izin ver’in işaretli olduğundan emin olun.

Çözüm

4K görüntü almak için:

Anladım çok teşekkür ederim yanıtladığınız için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı