Veterinerlik okumak mantıkılı mı?

GTA CI GENÇ

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba lise son sınıfım, sınava hazırlanıyorum hedefim veterinerlik. Hayvanları genel olarak severim isteyen çoğu kişinin aksine sadece kedi-köpek değil de büyükbaş, küçükbaş hayvanlara daha ilgiliyim. Yani evcil hayvan değil de çiftlik hayvanlarına bakmak isterim. Sorum şu bu bölüm hakkında bilgisi olanlar varsa iş imkanları nasıldır? Kendi kliniğimizi açmak için ne kadar sermaye gerekir? Özel sektör de çalışırsak ortalama kaç bin lira maaş alırız? Cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence değerinin altında ilgi alan bölümlerden. Net fiyat konusunda bir şey söylemem yanlış ama imkanı çok. Fakat kolay bir bölüm olmadığını söylemem gerekli.

Bence değerinin altında ilgi alan bölümlerden. Net fiyat konusunda bir şey söylemem yanlış ama imkanı çok. Fakat kolay bir bölüm olmadığını söylemem gerekli.
Sayısalda her bölüm zor ki. Kolay bölüm diye bir şey yok sayısalda.

Sayısalda her bölüm zor ki. Kolay bölüm diye bir şey yok sayısalda.
Hocam sanıldığından da zor veterinerlik. Belirtmek istediğim o. Ama sayısalda da rahat bölümler var. Fakat kesinlikle veterinerlik değil.

Mantıklı değil hele köylüyle uğraşmak ayrı dert.
Bir şekilde işinde kendini kanıtlar özel amaçlar için çalışırsan güzel para kazandırır örneğin Atlarla (yarış atları falan), değerli kuşlarla vs. uğraşırsan gibi.
Tanıdığın sana referans olabilecek birileri varsa bu alanlarda okunabilir yoksa tosuna mastürbasyon gibi pek kulağa hoş gelmeyen şeylere katlanman gerekebilir.

Hocam sanıldığından da zor veterinerlik. Belirtmek istediğim o. Ama sayısalda da rahat bölümler var. Fakat kesinlikle veterinerlik değil.
Yani bir makine mühendisi kadar zor olamaz öyle değil mi :D Bence bölüm ve üniversite ne olursa olsun o bölüme hali hazırda giden ve mezunlarından bilgi alınmalı. Özellikle o üniversitenin o bölümü için mezun ve okuyanlardan bilgi alınmalı. Yoksa bir çok üniversitede bilerek mezun ettirtmeyen hocalar var. Adam 7 sene seni bırakıyor. Senin elinden hiçbir şey gelmiyor. Böyleleri de var. Her üniversitede aynı bölümler arasında dağlar gibi farklar olabiliyor.

Hocam zor olduğunu bende duydum ama üstesinden geleceğimi düşünüyorum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Bir şekilde işinde kendini kanıtlar özel amaçlar için çalışırsan güzel para kazandırır örneğin atlarla (yarış atları falan), değerli kuşlarla vs. uğraşırsan gibi.
Tanıdığın sana referans olabilecek birileri varsa bu alanlarda okunabilir yoksa tosuna mastürbasyon gibi pek kulağa hoş gelmeyen şeylere katlanman gerekebilir.

Yok abi köylülerle uğraşırım ben her yıl üç ay köyümüz de kalıyorum anlarım amcaların dilinden :) hayvanlara da bakarım zaten böyle şeyleri göze alarak seçiyorum.

Yani bir makine mühendisi kadar zor olamaz öyle değil mi :D bence bölüm ve üniversite ne olursa olsun o bölüme halihazırda giden ve mezunlarından bilgi alınmalı. Özellikle o üniversitenin o bölümü için mezun ve okuyanlardan bilgi alınmalı. Yoksa birçok üniversitede bilerek mezun ettirtmeyen hocalar var. Adam 7 sene seni bırakıyor. Senin elinden hiçbir şey gelmiyor. Böyleleri de var. Her üniversitede aynı bölümler arasında dağlar gibi farklar olabiliyor.

Bugün bana yakın bir kliniği ziyaret ettim. Üç arkadaş klinik açmışlar, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nden mezun olmuşlar. İş imkanları vs. iyi dediler genel olarak önerdiler ama eve gelip yorumları okuyunca bir anda korkmaya başladım hangisine inansam arada kaldım açıkçası.

Bir şekilde işinde kendini kanıtlar özel amaçlar için çalışırsan güzel para kazandırır örneğin Atlarla (yarış atları falan), değerli kuşlarla vs. uğraşırsan gibi.
Hocam sosyal medyada görmüşsünüz sanırım. Köylülerle uğraşmazsınız. Şehir merkezinde dükkanınız olur köpekle, kediyle uğraşırsınız. Gidip de sürekli ineklerle uğraşacak haliniz yok.

Hocam sosyal medyada görmüşsünüz sanırım. Köylülerle uğraşmazsınız. Şehir merkezinde dükkanınız olur köpekle, kediyle uğraşırsınız. Gidip de sürekli ineklerle uğraşacak haliniz yok.
Veteriner tanıdıklarım genelde her hayvanla ilgilenmiyorlar özellikle kırsal yerlerdekiler kedi köpeğe falan hiç bakmıyor adamlar büyük küçük baş hayvanlar ekmek yedirdiği için o alana yoğunlaşıyorlar mesela muhabbet kuşum vardı mantar sorunlarından dolayı götürdüm 3 farklı yere ilçe içinde ki hiç ilgilenmediler şehir merkezinde sadece kuşlarla ilgilenen bir veteriner varmış ona götürmüştüm sonrasında.
Genel olarak dediklerinde haklısın.

Veteriner tanıdıklarım genelde her hayvanla ilgilenmiyorlar özellikle kırsal yerlerdekiler kedi köpeğe falan hiç bakmıyor adamlar büyük küçük baş hayvanlar ekmek yedirdiği için o alana yoğunlaşıyorlar mesela muhabbet kuşum vardı mantar sorunlarından dolayı götürdüm 3 farklı yere ilçe içinde ki hiç ilgilenmediler şehir merkezinde sadece kuşlarla ilgilenen bir veteriner varmış ona götürmüştüm sonrasında.
Genel olarak dediklerinde haklısın.

Evet haklısınız her veteriner farklı alana yöneliyorlar. Peki büyükbaş ile ilgilenmek mantıklı mı? Zorluk sıkıntı değil.

Geri
Yukarı