Vezneciler metro durağında pitbull saldırısına uğrayan kedi öldü

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kötü köpek kötü sahip edebiyatı yapmayın. Pitbull besleyen biri %90 ihtimalle ruh hastasıdır veya ruh hastalığına yatkındır. Kibirlidir. Bu tür ırkların komple sokakta gezmesi yasaklanmalı ve uyutulmalıdır. Sahibi sonuçta garantili değil kafası güzel olunca herşeyi yaptırır.

Son düzenleme:
Pitbull severler, sen nasıl büyütürsen pitbull öyle olur tezini savunup duruyor. Anlamadıkları şey ise, bu köpek saldırmaya karar verdiğinde yarattığı hasarın ölümcül olduğu. Golden'ın yarattığı hasar ile pitbull aynı olmuyor. Hala bu zırva düşünceyi savunup duruyorlar. Kendilerini çok zeki geri kalanları aptal yerine koyuyorlar. Komik. Kedi iyidir kedi.

Köpekler sadece insan hayatına karşı tehlikeli değilmiş demek ki.
Aga benim köyde beslediğim kedilerin çoğu da ortada yok köpeklerden kaynaklandığını düşünüyorum. Kediler köpek için düşman potansiyelindeler. Ama yakalayıp öldürseler bile yemiyorlar onu anlamıyorum. Geçen köpeklerin bol olduğu yerde kedi ölüsü gördüm hiç ne ısırmışlar ne yemişler. Şişmiş kalmış orada. Ben de kedinin ölüsünü elime inşaat eldiveni takıp gömdüm.

Köpekler sadece insan hayatına karşı tehlikeli değilmiş demek ki.
Haberin aslını okursanız hocam tehlikeli olanın insan olduğunu, adamın saldırttığını görürsünüz. Buradaki hiç kimse üzerine alınmasın. Hatta bu konuda yetkisi olan hiçkimse alınmasın ama sokak köpeklerinin üremesini bu kadar çoğalmasını bekleyip doğası gereği bazı şeyleri yapması da yetkililerin suçu. Yani daha ülkenin büyük bir yüzdesi bile prezervatif kullanmayı bilmiyorken köpeklerin üremesi çok normal değil mi? Bu pitbullun sahibinin yeterliliklerini kontrol etmemekte yetkililerin suçu.
Ha beni o değişik yok yanından selam vererek geçsen saldırmazdı, cebinde ekmek taşısan saldırmazdı tiplerden sanmayın bu arada. Yolda kedi köpek görürsem severim. Ama birini ısırdığını görürsem acımam tekmeyi basarım yani. Ben hem insanlara hem hayvanlara üzülüyorum. İnsanlara köpek saldırınca insanlara üzülüyorum. Yolda araba çarpmış kedi, köpek görünce de üzülüyorum. Bu yüzden hem hayvanların güvenliği için hemde insanların güvenliği için düzgün işlemesi gereken barınaklar şart. Bide yazıyı üzerinize almayın hocam genel olarak yazdım.

Haberin aslını okursanız hocam tehlikeli olanın insan olduğunu, adamın saldırttığını görürsünüz. Buradaki hiç kimse üzerine alınmasın. Hatta bu konuda yetkisi olan hiçkimse alınmasın ama sokak köpeklerinin üremesini bu kadar çoğalmasını bekleyip doğası gereği bazı şeyleri yapması da yetkililerin suçu. Yani daha ülkenin büyük bir yüzdesi bile prezervatif kullanmayı bilmiyorken köpeklerin üremesi çok normal değil mi? Bu pitbullun sahibinin yeterliliklerini kontrol etmemekte yetkililerin suçu.
Ha beni o değişik yok yanından selam vererek geçsen saldırmazdı, cebinde ekmek taşısan saldırmazdı tiplerden sanmayın bu arada. Yolda kedi köpek görürsem severim. Ama birini ısırdığını görürsem acımam tekmeyi basarım yani. Ben hem insanlara hem hayvanlara üzülüyorum. İnsanlara köpek saldırınca insanlara üzülüyorum. Yolda araba çarpmış kedi, köpek görünce de üzülüyorum. Bu yüzden hem hayvanların güvenliği için hemde insanların güvenliği için düzgün işlemesi gereken barınaklar şart. Bide yazıyı üzerinize almayın hocam genel olarak yazdım.
Hocam konuda zaten bahsettim bu tür ırkları besleyenlerin %90'ı ruh hastası hiç iyi niyetlilerini görmedim ben.

Pitbull beslemenin hiçbir haklı yolu yok. Dünyada o kadar tür evcil köpek cinsi varken gidip de Pitbull alan bir adam kendini koruması için, gerektiğinde kavgada saldırması için alıyordur Türkiye'de. Yabancı ülkelerden örnek verenler de oluyor biz Türkiye'de yaşıyoruz. Yabancı ülkede sevdiği için alanlar olabilir.

Yani Pitbull beslenmesini de normalleştirmek yarın öbür gün sırtında kalaşnikofla gezen adama, ya ama çıkarıp ateş etmediği sürece kimseyi öldürmez demekle aynı şeydir.

@siriius

Mantıklı bir serzeniş. Zaten oturup iç güdüleriyle hareket eden bir hayvanın "ben artık üremeyeyim veya öldürmeyeyim" diye düşünmesini beklemek saçma olur. Bizim derdimiz, bu ırkların ölümcül olduğunu bilerek besleyenler ve bunları asla denetlemeyen devlet kurumlarına. Aynı durum sokak hayvanları için de geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı