Vezneciler metro durağında pitbull saldırısına uğrayan kedi öldü

Pitbull beslemenin hiçbir haklı yolu yok. Dünyada o kadar tür evcil köpek cinsi varken gidip de Pitbull alan bir adam kendini koruması için, gerektiğinde kavgada saldırması için alıyordur Türkiye'de. Yabancı ülkelerden örnek verenler de oluyor biz Türkiye'de yaşıyoruz. Yabancı ülkede sevdiği için alanlar olabilir.

Yani Pitbull beslenmesini de normalleştirmek yarın öbür gün sırtında kalaşnikofla gezen adama, ya ama çıkarıp ateş etmediği sürece kimseyi öldürmez demekle aynı şeydir.
Yabancı ülkede sevdiği için alanlar olabilir diyorsunuz. Türkiye'de neden olmasın? Çevrenizde böyle birinin olmaması bu genellemeye çıkmıyor. Yazımda zaten besleyen kişiyi denetlemeyenin suçlu olduğunu söyledim. Suç her türlü tek kapıya çıkıyor hocam.

Siz besliyor musunuz?
Mevcut olarak herhangi bir hayvan beslemiyorum maalesef. Besleyecek olsam zaten şuan köpeğe yönelmezdim hem hayvana hem bana yazık olur.

Yabancı ülkede sevdiği için alanlar olabilir diyorsunuz. Türkiye'de neden olmasın? Çevrenizde böyle birinin olmaması bu genellemeye çıkmıyor. Yazımda zaten besleyen kişiyi denetlemeyenin suçlu olduğunu söyledim. Suç her türlü tek kapıya çıkıyor hocam.
Tek kapıya çıkmıyor. Süs köpeğini gidip canavar gibi eğit, millete saldırt. Adam öldürmesi çok zor olur. Pitbull ile aynı şey değil.

Tek kapıya çıkmıyor. Süs köpeğini gidip canavar gibi eğit, millete saldırt. Adam öldürmesi çok zor olur. Pitbull ile aynı şey değil.
Neden tek süs köpeğini örnek veriyorsunuzki hocam? Bugün beslenen çoğu köpeğin öldürme potansiyeli var. Şu dediğinize katılırım. Pitbullar saldırmaya daha eğilimli, ama bu eğilimin kullanılıp kullanılmaması da yine sahibine çıkıyor.

Boş, gereksiz ve çevreye zararlı bir tür. Bu tür neden hala üretiliyor onu anlamış değilim. Sokakta gezdireceklerse ağızlık ve kayışlı bir tasma ile gezdirilmeli. Zaten Türkiye'deki çoğu pitbull eğitimli olmadığı için saldırmaya daha yatkın oluyorlar.

Mevcut olarak herhangi bir hayvan beslemiyorum maalesef. Besleyecek olsam zaten şuan köpeğe yönelmezdim hem hayvana hem bana yazık olur.
Hocam yine de benim bu ırkları besleyen tanıdıklarımın hepsi böyle. Bazıları belli etmiyor ama genelde keko tarzı hayat sürüyorlar. Adana 01, Çukur ekolü alayı normalde. Sonuçta çoğu ruh hastası yani. Normal insan geni değiştirilmemiş uysal köpek besler pitbull tarzı köpek besleyen adam ya kibirlidir ya ruh hastasıdır ikisinden başka kaçarı yok.

Haklı veya haksız kendin bilirsin ama çözümü yanlış yerde arıyorsun.
Hmm... Mesela?

Boş, gereksiz ve çevreye zararlı bir tür. Bu tür neden hala üretiliyor onu anlamış değilim. Sokakta gezdireceklerse ağızlık ve kayışlı bir tasma ile gezdirilmeli. Zaten Türkiye'deki çoğu pitbull eğitimli olmadığı için saldırmaya daha yatkın oluyorlar.
Ben bunları Amerika'da polis köpeği diye kullanıyorlar diye biliyorum. Üretim amacı o olabilir. Ama sivil olarak besleyenlerin alayı ruh hastası.

Hocam yine de benim bu ırkları besleyen tanıdıklarımın hepsi böyle. Bazıları belli etmiyor ama genelde keko tarzı hayat sürüyorlar. Adana 01, Çukur ekolü alayı normalde. Sonuçta çoğu ruh hastası yani. Normal insan geni değiştirilmemiş uysal köpek besler pitbull tarzı köpek besleyen adam ya kibirlidir ya ruh hastasıdır ikisinden başka kaçarı yok.
Hocam o 01, Çukur ekol edinenlerin sadece elinden köpeklerin alınması değil direkt onların ülkeden alınıp ıslah edilmesi gerekli.

Geri
Yukarı