Çözüldü VGA Kablosundan Elektrik Geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yivitvarol

Decapat
Kasamdaki ekran kartını değiştiriyordum sonra VGA kablosunu takarken cızır cızır eden bir ses duydum sonra elim VGA'nın metaline değince elektrik çarptı ve o sırada monitorun şarteli kapalıydı.

Çözüm
Sorunu çözdüm bilgisayarda takılı 120GB eski model HDD'yi çıkarinca çözüldü kontrol kalemi ile dokundugumda her metal yere biraz elektrik gidiyordu. Hepinize teşekkür ederim.
Kontrol kalemi ile bilgisayar çalışır halde iken güç kaynağının dış metal kısmına ve kasanın anakart takılan metal kısmına temas eder misin? Multimetre veya voltaj ölçebileceğin herhangi bir aletin varsa onlarla da test yapabilirsin. Böylece kaçak akım var mı bakmış oluruz. Önce kontrol kalemi kullan tabii ki. Işık yanarsa multimetre ile denemene gerek yok direkt farklı bir PSU ile çalıştır sistemi. Aynı sorun devam ederse anakart değiştirerek kontrol etmeni tavsiye ederim.

Sorunu çözdüm bilgisayarda takılı 120GB eski model HDD'yi çıkarinca çözüldü kontrol kalemi ile dokundugumda her metal yere biraz elektrik gidiyordu. Hepinize teşekkür ederim.

Çözüm

Geri
Yukarı