Çözüldü VGC Hizmetini başlatamadı | Hata 1: Yanlış işlev

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

canerbal

Hectopat
Daha fazla  
Vgc'yi başlatmaya çalışırken şöyle bir hata alıyorum hocam. Bunun çözümü var mıdır? Oyunu silip tekrardan yükleyip denedim, yine olmadı.

Screenshot_2.png

Çözüm
Bende de aynı sorun oldu bir sürü Windows şeyi güncelledim sonra bu 1903'dü 1909'a güncelleyince çözüldü.

1592317338473.png
1592317345861.png
Hiçbir çözüm işe yaramıyor. Size Riot destekle konusmlarımı aktarayım.
Bu arada bilgisayarı bu hata yuzunden formatladım. Format at demeyin veya atmayın cozum oda degıl.

• Başlat menüsünden CMD yazıp çıkan uygulamayı yönetici olarak çalıştır.
  • Gelen ekranda sırasıyla önce bcdedit.exe /set testsigning off yazıp Enter tuşuna bas.
  • Daha sonra ise aynı ekranda bcdedit.exe /set nointegritychecks off yazıp Enter tuşuna bas.
  • İşlemler bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.
Bu adımlardan sonra sorunun devam ederse bizlerle iletişime geçmeyi unutma.
(Işe yaramadı

Merhabalar,

Kankam çok klasik bir yöntem deneyelim hemen. Öncelikle bilgisayarından denetim masasından Riot Vanguard ve Valorant oyununu bilgisayarından kaldırmanı isteyeceğim. Daha sonrasında yeniden kurulum yapmamız gerekecek. Gelişmeler hakkında bizleri bilgilendirmeyi unutma.
(Işe yaramadı)

Merhabalar,

Kankam bu kadar işlemden sonra düzelmiyorsa sonra çare bilgisayarı formatlamak gibi duruyor. Eğer bilgisayarını formatlayıp Windows 10 64 Bit işletim sistemi kurarsan sorun çözülecektir. Şimdiden kolay gelsin.

( Benımle ılgılenen arkadaş bir tık bilgisizmiş boşa 10 gündür yazısıyormusuz onu anladım son attıgı cozum yontemı format halbukı soyledım ona daha once bilgisayarı formatladıgımı)

Hizmetlerden vgcyi defalarca açtım oto yaptım olmuyor olmuyor olmuyor. Bu buyuk ıhtımal bır bug ve bazı sıstemlerde oluyor ve cozumunu coderlar bılıyordur onun ıcın ana surum cıkana kadar boyle kalacak bu hata dıye dusunuyorum yani ugrasmayın bosuna.

Eğer sınama modundaysanız bunu yapın:

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Bunu komut satırına yazın:

Kod:
bcdedit -set TESTSIGNING OFF

Vgc'yi başlatmaya çalışırken şöyle bir hata alıyorum hocam. Bunun çözümü var mıdır? Oyunu silip tekrardan yükleyip denedim, yine olmadı.

Öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim. Başlangıç kısmını otomatik yaptınız değil mi? Yaptıktan sonra hatayı verse de yeniden başlatıp girmeyi deneyin bende de aynısı oldu.

Çözen var mı bir de ben VGC hizmetini açmaya çalışırken 'Hata 1: Yanlış işlev.' Diye hata veriyor.

Verse dahi yeniden başlatıp oyuna girmeyi dener misiniz bir?

Düzelmedi. Ben Valorant destek ekibine yazdım ve oradaki çözüm de olmadı. Birçok yorum gördüm bazı Valorant videolarının altında onlar da bu hatayı yaşıyormuş. Bence bu teknik bir sorun olabilir. Pek bir bilgim yok ama çözümü de yok araştırdığım kadarıyla.

Eğer Windows 10'unuz sınama modundaysa -ki benimki öyleydi ve görseldekiyle aynı hatayı alıyordum- CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Bunu komut satırına yazın:

Kod:
bcdedit -set TESTSIGNING OFF

Ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İşe yaramıyor.

Dediklerimi yaptıktan sonra bilgisayarını yeniden başlattın mı?

Eğer Windows 10'unuz sınama modundaysa -ki benimki öyleydi ve görseldekiyle aynı hatayı alıyordum- CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Bunu komut satırına yazın:
Bcdedit -set testsıgnıng off.
Ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Dediklerimi yaptıktan sonra bilgisayarını yeniden başlattın mı?

Evet başlattım. 20 tane çözüm yolu denemişimdir en azından ve 10 defa oyunu tekrar kurdum, SSD ve harddisk olmak üzere farklı farklı çözüm yok Şu an. En azından bende yok, sorun devam ediyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı