Victus 16 4060 kullanıcı deneyimi

Ekran Görüntüsü (10).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam beni rahatsız etmiyor. Tek sorunu dediğim gibi sarımsı ekran bu da yanılmıyorsam yazılım ile çözülüyor daha denemedim.

Burada bir takım çözüm için yöntemler paylaştım. Burada kalsın.

RAM'lerde Quad yazıyor 4 RAM mi takılı PC de 2 slot yok mu?

Başka bir yerden alıntı yapıyorum.
" 12. nesil işlemciler, 11. nesillerden farklı olarak 1 yerine 2 adet entegre bellek denetleyici (imc) ile tasarlanmıştır. DDR4 ve DDR5 modellerinde imc sayısı aynıdır, ancak aralarında fark vardır. Bu fark, kanalların 2 X 64 Bit yerine her birinin "2x32 bit" olarak tasarlanmasıyla ortaya çıkar. Buna "alt kanal" veya "sub-channel" denir. A kanalı ve b kanalı olmak üzere iki adet 32 Bit'lik bağlantı yoluna sahip a kanalından 32 Bit ve 2. Imc'den 32 Bit gelir, aynı şekilde b kanalında da iki adet 32 Bit'lik bağlantı yolu vardır. Bu, Quad channel gibi görünse de, Quad kısmı işlemciyle değil, Imc'ler ve bellekler arasında yer alır. Çünkü iki adet 64 Bit'i bölmüş durumdayız. Amaç, erişimi artırarak toplam bant genişliğini artırmaktır, ancak gerçek bir Quad channel değildir. DDR5'lerin daha yüksek hızlara çıkabilmesini bu iki kontrolcülü sistemle sağladılar ve bant genişliğini artırmak için kanalları alt kanallarla çapraz olarak ayarlayarak performansı bir adım ileriye taşıdılar. En azından yeni bir sistemin temelleri atılmış oldu. "

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı