Victus 16 4060 kullanıcı deneyimi

Cihazın incelemesi olmadığı için kullanıcı deneyimi istiyorum kullanan arkadaşlardan, vakitleri varsa tabii ki. MUX Switch'in olması, DDR5 RAM'le gelmesi ve güçlü CPU'sundan dolayı çokça mantıklı duruyor. GPU TDP'si de gayet yerinde.

Yaklaşık 28 bin civarı bütçem olacak, biraz daha düşerse veya taksitle denk gelirse diye mantıklı olacağını düşünüyorum. Asıl isteğim 4060 TUF'tu sunduğu pd, 90wh bataryasıyla uzun pil ömründen dolayı fakat Victus'ta 70wh bataryayla üzmeyecektir.

İstediğim şeyler HWMonitor ile beraber sıcaklıkları gösterilmiş Cinebench R23 multi Core testi ve timespy testi, oyun içi sıcaklıklar da atılırsa çok iyi olur. Böylece cihazı da yorumlamış oluruz hem. Şu an sadece aklımda kalan önceki konudan gördüğüm @omer1902 arkadaş var, başka kullananlarda varsa vakitleri paylaşırsa sevinirim.

Ben o modeli kullanmıyorum, ancak kendi kullandığım Victus 16 E1009NT modelindeki deneyimlerimi anlatayım. Ryzen 5 6600, 3050 Ti ve DDR5 8 GB RAM'e sahip. Windows 11 ile birlikte geliyor. 18.500 TL'ye satın aldım ve 20 Mayıs'tan beri neredeyse 1 aydır kullanıyorum. Ekranı ilk açıldığında hafifçe sallanıyor, ancak bu dışında çok az sallanma var. Kasa ve klavye kalitesi, bu fiyat aralığındaki diğer dizüstü bilgisayarlara kıyasla orta-düşük seviyede. Yük altında en yüksek 97 dereceye kadar ulaştığını gördüm, soğutma başarılı diye düşünüyorum. PUBG'yi orta ayarlarda performans modunda oynadığımda maksimum fan gücünde 90 derecede sabit kalıyor. Ne kadar süre oynarsam oynayayım, varsayılan modda 80-85 arasında gidip geliyor. Oyun oynarken el koyduğum yer ısınmıyor. Şu anda yaklaşık 19.000 TL civarında bir fiyatı var. Bu fiyata başka 6. nesil Ryzen ve 3050 Ti W11 destekli bir dizüstü bilgisayar bulunmuyor. RAM eklemek isterseniz, Samsung'un 650 TL'lik bir modeli mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 5600H RTX 3060 modeline sahibim. Benim cihazımla alakalı bir durumda olabilir tam emin değilim ama yük altında 100 dereceyi gördüm. Cihazı 2-3 cm yükseltince hava akışı arttığı için 88-90 derece arasında seyretti. Turbo Boost'u kapatarak 76 derece civarlarında kullanıyorum. Oda arkadaşım 5800H RTX3070'li bir Acer Nitro 5 laptopa sahip. Benim cihazım dinlendiğinde daha gürültülü çalıştığı belli. Yorumda belirttiğiniz ASUS muadiline göre daha iyi işlemcisi olabilir ama 100 derece görüp performans kaybı ile aynı hesaba çıkabilirsiniz. Fakat şunu belirtmek isterim, cihazda iyileştirmelere gidilmiş olabilir. Bana göre sahip olduğunuz fiyat bandında Acer, Lenovo, ASUS varsa onları tercih etmelisiniz.
Her ne kadar güçlü bir dizüstü bilgisayar olsa bile, mutlaka bir tane de dizüstü soğutucu almak şart...bu, 4090'lı bir dizüstü olsa bile...fazladan soğutucu desteği her zaman iyidir... yük altında aşırı ısınma istemiyorsan, Victus yerine başka bir marka al, arkadaşların dediği gibi...

Her ne kadar güçlü bir dizüstü bilgisayar olsa bile, mutlaka bir tane de dizüstü soğutucu almak şart...bu, 4090'lı bir dizüstü olsa bile...fazladan soğutucu desteği her zaman iyidir... Yük altında aşırı ısınma istemiyorsan, Victus yerine başka bir marka al, arkadaşların dediği gibi...

Dediğiniz gibi sğutucu desteği almak önemli ama olmadanda kullanılabilir hocam aşırı ısınma görmedim ben Valorant oynuyorum GPU Max68 CPU 80 aşırı denemez buna çünkü laptop bu.100 derece hiç görmedim (fan sesi biraz fazla)

Ben samaktan vazgeçtim o kadar para yı kazanması bayağı sürdü oynamaya zamanda bulamıyacam çalışıyorum belki steam deck alırım onla oynayabilirim eski laptobum var onlada işimi görürüm

Dediğiniz gibi sğutucu desteği almak önemli ama olmadanda kullanılabilir hocam aşırı ısınma görmedim ben Valorant oynuyorum GPU Max68 CPU 80 aşırı denemez buna çünkü laptop bu.100 derece hiç görmedim (fan sesi biraz fazla)
Valorant ve CS:Go gibi oyunlar, VRAM'i hiç zorlamadıkları için, o kadar da sorun olmaz... zaten bu 2 oyun, ağır grafikli oyunlar değiller...evet doğru, Valorant gibi bir oyunda, GPU'nun maximum 68 dereceyi aşmaması, az önce dediğim şey kanıtlar...iyi oyunlar...

Ben almaktan vazgeçtim. O kadar parayı kazanması bayağı sürdü. Oynamaya zaman da bulamayacağım. Çalışıyorum. Belki Steam Deck alırım onunla oynayabilirim. Eski laptopum var onlada işimi görür.

Victus'un MUX'la çıkmasından dolayı vazgeçtim, çok daha güçlü işlemci bulunduruyor ve TUF'un şu an stoku yok.

31700 TL'ye aldım Trendyol'dan stok kaldı mı bilmiyorum. Sonuncuyu ben aldım galiba.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-06-06-11-59-55-49_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    Screenshot_2023-06-06-11-59-55-49_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    52,5 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese fikirleri için teşekkür ederim fakat soğutucuların düşündüğünüz kadar etkisi yok, asıl olayı hava kanallarını açması zaten. Onun dışında 3050/ti gibi GPU'ları da düşünmüyorum asla, aktif olarak 3050 bulunan model var zaten elimde.
Ben almaktan vazgeçtim. O kadar parayı kazanması bayağı sürdü. Oynamaya zaman da bulamayacağım. Çalışıyorum. Belki Steam Deck alırım onunla oynayabilirim. Eski laptopum var onlada işimi görür.

31700 TL'ye aldım Trendyol'dan stok kaldı mı bilmiyorum. Sonuncuyu ben aldım galiba.
Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı