Victus 16 7Z591EA laptopta MUX var mı?

Hocam merhaba, sırf size yazabilmek için kayıt oldum :)

Aynı ürünü kullanıyorum.
Öncelikle şunu belirteyim bu kasada ekran sallanmasını çözmüşler, şarj dışarıda web-YouTube VS Code da 4 saat gidiyor.
Gelelim merak ettiklerinize.
MUX Switch var, ayrıca laptop 120watt destekliyor.
Omen Gaming Hub'dan açabilirsiniz. Discrete dediğinizde PC yeniden başlayacak, sonrasında aktif hale geliyor.
Omeng Gaming Hub'u indirdiğinizde Victus, ardından bu ekrana gelin, önce bir güncelleme alıp bilgisayar kendini restart yapacak, sonra tekrar bu Switch seçiminde bir restart daha yapacak.
Görselleri ekliyorum;

Bunun dışında benim yaşadığım problemden bahsedeyim.
PC'yi her açtığımda AC adaptör pop-up'ı açılıyordu. Onunda görselini ekliyorum.
HP desteğe bağlandım, adaptörde sorun olmadığını söylediler. UEFI test vs yaptılar uzaktan bağlanıp. Ben yine de bir bilgisayarcıya uğrayıp watt ölçer ile adaptörü ölçtüm. Değerler 230W ve stabildi.
Bu pop-up'ın kaldırılması için ise, başlangıç uygulamalarından HPMSGSVC'yi. Onun altından da AC adaptörü seçiyoruz ve dosya konumuna gidip adaptör olanı siliyoruz.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-19 171659.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-07-19 171659.jpg
    60,6 KB · Görüntüleme: 51
  • Ekran görüntüsü 2023-07-20 213944.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-20 213944.png
    193,7 KB · Görüntüleme: 59
  • Ekran görüntüsü 2023-07-20 112849.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-20 112849.png
    452,6 KB · Görüntüleme: 56
  • resim_2023-07-20_221400840.png
    resim_2023-07-20_221400840.png
    1,9 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba, sırf size yazabilmek için kayıt oldum :)

Aynı ürünü kullanıyorum.
Öncelikle şunu belirteyim bu kasada ekran sallanmasını çözmüşler, şarj dışarıda web-YouTube VS Code da 4 saat gidiyor.
Gelelim merak ettiklerinize.
MUX Switch var, ayrıca laptop 120watt destekliyor.
Omen Gaming Hub'dan açabilirsiniz. Discrete dediğinizde PC yeniden başlayacak, sonrasında aktif hale geliyor.
Omeng Gaming Hub'u indirdiğinizde Victus, ardından bu ekrana gelin, önce bir güncelleme alıp bilgisayar kendini restart yapacak, sonra tekrar bu Switch seçiminde bir restart daha yapacak.
Görselleri ekliyorum;

Bunun dışında benim yaşadığım problemden bahsedeyim.
PC'yi her açtığımda AC adaptör pop-up'ı açılıyordu. Onunda görselini ekliyorum.
HP desteğe bağlandım, adaptörde sorun olmadığını söylediler. UEFI test vs yaptılar uzaktan bağlanıp. Ben yine de bir bilgisayarcıya uğrayıp watt ölçer ile adaptörü ölçtüm. Değerler 230W ve stabildi.
Bu pop-up'ın kaldırılması için ise, başlangıç uygulamalarından HPMSGSVC'yi. Onun altından da AC adaptörü seçiyoruz ve dosya konumuna gidip adaptör olanı siliyoruz.
Aldığın yerin linkini atabilir misin hocam? Önerir misin bir de?

Öncelikle herkese selam.
Laptop kurulumu driver yüklemeleri derken 2 saatlik bir deneyimim oldu. İlk izlenimlerimi aktarmak isterim. Fanlar ilk güncellemeler yapıldığı esnada sesli çalışıyordu fakat sonra sesini duyamaz hale geldim. Fakat otomatik bir BIOS güncellemesi oldu o esnada fanların uçak motorundan farkı yoktu komşular kapıya dayanacak sandım güncellemeden hemen sonra düzeldiler ve memnunum şu an için. Oyun testi vs yapamadım henüz. Gelelim MUX olayına, hayırlı olsun diyorum nur topu gibi bir MUX Switch'imiz var. Görseli ekliyorum.

CB6F61EE76E64B81A8ECA00FE0EC0AEF.png

43013A0AD2D04B5FBDB09662800ACA4D.png

Ekran kalitesi beklediğimden iyiydi tatmin edici. Fakat Windows 11 bugundan mı yoksa eski laptopumdaki kullanıcı hesabımı kullandıgımdan mıdır nedir bilmiyorum Windows 11 güncelleştirmeler yüklü olmasına rağmen yukarıdaki gibi görünüyor. Aygıt yöneticisinde yüklenmemiş hiç sürücü yok donanımsal bir sıkıntıya rastlamadım ses olsun Wi-Fi olsun vs sorunsuz çalışıyor anlamadım.
İndir ve yükle dedikçe 0x80248007 hatası alıyorum. AMD sürücüsü, NVIDIA Denetim Masası ve GeForce Experience herhangi bir hata vermeden sıkıntısız çalışıyor mesela anlayamadım. Masaüstüne programların simgeleri Vs'da gelmiyor ayrıca hepsini manuel yapmak zorunda kalıyorum simgeler falan gözükmüyor sanırım bir ara yeniden format atmam lazım.
Başta @Astiva hocam olmak üzere konuya yorum yapan yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Hayırlı olsun. BIOS güncellemesi yaparken sistem kendini kontrol edemediği için fanlar son hız çalışır bu normal. Kendiniz elle kurmasanız bile Windows Update üstünden yeni BIOS sürümleri geliyor. Driver sorununu hiç görmemiştim, detaylı bakmak gerekir ona. Siz kendi haline bırakın onları sürücü problemi yoksa. Zamanla giderler, gitmezlerse bir tur daha format denersiniz.

Hayırlı olsun. BIOS güncellemesi yaparken sistem kendini kontrol edemediği için fanlar son hız çalışır bu normal. Kendiniz elle kurmasanız bile Windows Update üstünden yeni BIOS sürümleri geliyor. Driver sorununu hiç görmemiştim, detaylı bakmak gerekir ona. Siz kendi haline bırakın onları sürücü problemi yoksa. Zamanla giderler, gitmezlerse bir tur daha format denersiniz.

Herhangi bir sıkıntı yok gibi hocam. Yani herhangi bir hata almıyorum. NVIDIA, AMD kontrol panelleri sıkıntısız çalışıyor. Wi-Fi, ses kartı, Touchpad'de aynı şekilde. Windows 10 kullandığım hesabımla yeni bilgisayar olarak tanıtmadığım için girdiğimden olabilir mi acaba diye düşündüm ama sanmıyorum. Biraz kafama takıldı bu ama umarım sorun olmaz. Bu arada Windows 11 Home sürümünü kurdum 11 Home Single Language'de vardı acaba ondan olabilme ihtimali var mı?

Son düzenleme:
Herhangi bir sıkıntı yok gibi hocam. Yani herhangi bir hata almıyorum. NVIDIA, AMD kontrol panelleri sıkıntısız çalışıyor. Wi-Fi, ses kartı, Touchpad'de aynı şekilde. Windows 10 kullandığım hesabımla yeni bilgisayar olarak tanıtmadığım için girdiğimden olabilir mi acaba diye düşündüm ama sanmıyorum. Biraz kafama takıldı bu ama umarım sorun olmaz. Bu arada Windows 11 Home sürümünü kurdum 11 Home Single Language'de vardı acaba ondan olabilme ihtimali var mı?

Single Language adı üstünde, tek dil demek. O fark yaratmaz. Sorun yoksa sanmıyorum bir şey olacağını. İlk kurulum sonuçta. Birkaç açıp kapatmaya gidebilir.

Acaba 4060'inda da var mı MUX?

Evet mevcut. Yeni kasa 4000 serisi bulunan Victus 16 modellerinin hepsinde MUX olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim artık. Tam düşündüğüm gibi, MUX koymamaları için bir sebep yok.

Keşke benim siparişte gelseydi de bende kurcalayabilseydim ama maalesef gelmedi. Yarın para iadesi yapacaklarmış bir daha da Amazon'dan tırnak makası bile almam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı