Çözüldü ''Video tdr failure'' Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OnurUA

Hectopat
Merhabalar iyi günler dilerim,

HP G62 model bilgisayar kullanmaktayım. Yakın zamanda bilgisayarın içini açıp genel bir temizliğini yaptım. Bu temizlikten sonra 2+1 GB konfigüre olan RAM'lerden 2 GB'lık olanı tek başına hiç bir yuvada çalışmadı. Sadece 1 GB'lık RAM'i takarak bilgisayarı kullanmaya başladım fakat çok performans kaybı yaşadım. Bunun sonucu olarak elimde aynı marka başka bir 2 GB'lık RAM'i takarak toplam 3 GB olacak şekilde kullanmaya başladım. Daha sonra bilgisayardan çıkardığım 2 GB'lık rami aseton ile temizleyerek tekrar çalıştırabilmem mümkün oldu. Böylece son olarak 4 GB RAM olacak şekilde bilgisayarı kullanmaya başladım. Bu süre zarfında Windows 7'den Windows 8.1'e ve daha sonra Windows 10'a geçiş yaptım fakat Windows 8.1'de bilgisayar başlangıç onarma ile açılıyordu, Windows 10'da ise mavi ekran hatasıyla karşılaştım. HD Tune ile bad sector taraması yaptım ve bütün sektörler ''ok'' değerini aldı. Bios'tan hem ''memory test'' hem de harddisk taraması yaptım yine testlerin hepsinden geçti. Bu konulara biraz meraklı olduğumdan minidup dosyalarını WinDbg ile okumaya çalıştım araştırdığım tüm ''filename'' ler ekran kartı ile ilgili olduğunu gördüm. Naçizane fikrim ekran kartı sürücüsünden kaynaklı olduğu çünkü güvenli modda bilgisayarı açabiliyorum fakat konu hakkında çok bir bilgim olmadığı için Sosyal'de konu açmaya karar verdim.

Minidup dosyaları: Yeni klasör.rar

Yardımlarınızı bekliyorum. Tekrardan iyi günler dilerim.

Sistem Özellikleri:
Intel Core i3 M370 2.40 GHz
AMD Mobility Radeon HD 5000 Series
4 GB DDR 3 RAM
İşletim Sistemi: Windows 10 Home 64 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözüldü. Sanırım Ekran Kartının Windows 10 sürücü desteği yokmuş. DDU rehberine göre ne kadar yapsam da 3-4 gün içinde tekrar aynı hatayı verdi. Sonrasında SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası aldım. Bilgisayarda tekrar termal macun yenilemesi yaptım, selülozik tiner ve fırça yardımıyla anakartı temizledim, bütün parçalarının oturup oturmadığını iyice kontrol ettim. Tercih etmediğim bir yöntem olsa dahi mecburen bilgisayara Windows 7 Ultimate'e çevirdim. Yaklaşık 10 gündür bilgisayar sıkıntı çıkartmadan çalışıyor.

Cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum.
Sadece bir tane dosya var diğerleri oluşmamış. Memtest ile test edin, Windows ve HP aracıyla değil.
DDU rehberien göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücünüzü yükleyin. Ağ sürücünüzü güncelleyin.
GPU, CPU macununu açınca temizleyip yenilemediysen yenileyin.

Sorun çözüldü. Sanırım Ekran Kartının Windows 10 sürücü desteği yokmuş. DDU rehberine göre ne kadar yapsam da 3-4 gün içinde tekrar aynı hatayı verdi. Sonrasında SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası aldım. Bilgisayarda tekrar termal macun yenilemesi yaptım, selülozik tiner ve fırça yardımıyla anakartı temizledim, bütün parçalarının oturup oturmadığını iyice kontrol ettim. Tercih etmediğim bir yöntem olsa dahi mecburen bilgisayara Windows 7 Ultimate'e çevirdim. Yaklaşık 10 gündür bilgisayar sıkıntı çıkartmadan çalışıyor.

Cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı