Video ve fotoğrafçılık için MacBook önerisi

Kilavuzz"

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
İyi Sosyaller,
Fotoğrafçılıkla uğraşıyorum ve video çekimleri de yapıyorum. Oyun oynamak gibi bir derdim yok çekimlerden hemen sonra bir kafede veya istediğim bir yerde çekimlerimi hemen bilgisayarıma aktarıp işlemek istiyorum.

Kullandığım programlar Adobe Premiere, DaVinci, After Effects ve Photoshop. MacBook Air M1 almayı düşünüyorum. Daha önce macOS ekosisteminde sadece üniversitede tecrübem var. Çok hoşuma gitmişti aklımda kaldı. Şu anki işlerimde 1080p render alıyorum ve RAW fotoğraflar işliyorum. İleride daha yüksek çözünürlüklü renderlar almayı düşünüyorum bu yüzden kafam karışık. 8 GB RAM olan versiyonu mu yoksa 16 GB olanı mı almayalım emin değilim. En az 4 sene kadar kullanmayı düşünüyorum bütçemi de fazla zorlamak istemiyorum ekipmanlarımı da yenilemeyi düşündüğüm için o yüzden M.2 modelleri düşünmüyorum. 8 GB RAM kullandığım programlar için yeterli olur mu emin değilim. macOS, Windows bilgisayarlara göre daha kararlı ve az RAM tüketiyor diye biliyorum yanlışsa affola. After Effects üzerinde çok fazla animasyon kullanmiyorum, genellikle videolar üzerinde kısa animasyonlar. Kurgu için Premiere, renk düzenleme için DaVinci kullanıyorum.

Önerilerinizi ve fikirlerinizi merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı